G-5HQRNHEWSG iPhone 8’in tasarımı ortaya çıktı – Bosnaklar1.com

iPhone 8’in tasarımı ortaya çıktı

Google’dan iPhone’a yepyeni uygulama
Ağustos 6, 2017
Microsoft Paint’in fişini çekiyor
Ağustos 6, 2017

iPhone 8’in tasarımı ortaya çıktı

Apple’ın, iPhone’un 10. yılına özel tasarladığı iPhone 8’e dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Son sızdırılan fotoğraflarla birlikte telefonun batarya durumu ve sinyal gücünün konumlanacağı yer de belli oldu.

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 8’e dair yeni detaylar ortaya çıkıyor. ABD’li teknoloji liderinin, iPhone’un 10. yılına özel tasarladığı telefonu eylül ayında tanıtmayı hedeflediği biliniyor. Hem donanım hem de tasarım anlamında göz kamaştırıcı olması beklenen telefonun fiyatının da cep yakacağı ifade ediliyor.

Son sızdırılan fotoğraflar, iPhone 8’in tasarımının artık netleştiğini gösteriyor. Bildiğimiz üzere eski fotoğraflarda ekranın üstünde ahize, kamera ve sensör çıkıntısı bulunuyordu. Birçok kişi bu çıkıntının hoş durmayacağı görüşünü savunuyordu. Fakat yazılım uyumuyla birlikte yine düzgün bir görünümün oluşacağı anlaşıldı.

Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere, orta kısımda kamera, ahize ve sensörler bulunuyor. Hemen bitişiğinde ise ekranda siyah zemin ve şarj ve çekim gücü gibi ikonlar yer alıyor. Apple bu şekilde görüntüde bir bütünlük yakalamayı hedefliyor.

OLED panelli ekranın 5.8-inç büyüklüğünde olacağı belirtiliyor. Elbette iPhone 8’in ekran/çerçeve oranı yüksek olacağı için telefon boyutu beklendiği kadar büyük olmayacak. iPhone 7 ile 7 Plus arasında bir büyüklüğe sahip olacağını söyleyebiliriz.

Önceki görsellerde olduğu gibi, bu sızıntı fotoğraflarda da ana ekran tuşunun olmadığı görünüyor. Ana ekran tuşuna dair iki farklı iddia var. Apple’ın yine ana ekran tuşunun olduğu yerde 3D Touch ile bir çözüm sağlayacağı veya telefonun arkasında bir parmak izi sensörü yerleştireceği iddia ediliyor.

10. yıla özel tasarlanan telefonun 1000 doların üzerinde fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

 

Kaynak : http://timebalkan.com/iphone-8in-tasarimi-ortaya-cikti/

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir