G-5HQRNHEWSG İstanbul Valisi yarın okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi! – Bosnaklar1.com

İstanbul Valisi yarın okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi!

KDV müjdesi küçük esnafa iyi haberi Binali Yıldırım verdi
Şubat 27, 2018
İtirafçı Yüzbaşı Burak Akın hakkında flaş karar!
Şubat 28, 2018

İstanbul Valisi yarın okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi!

İSTANBUL ‘da yarın 1 Mart Perşembe günü okullar tatil mi sorusuna İstanbul Valisi Vasip Şahin yanıt verdi. Vali Şahin ”Bize bugün itibarıyla gelen meteorolojik tahmin bilgileri, kar yağışının öyle ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağı şeklinde. Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kendilerine gelen meteorolojik tahmin bilgilerine göre, kar yağışının ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağını belirterek, “Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil.” dedi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilebileceği beklentisine girilmemesi gerektiğini söyledi.

İstanbul’daki yağışların çok etkili olmayacağını vurgulayan Şahin, “Biz daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda öncelikle meteorolojik tahminleri alarak ona göre hareket tarzımızı belirliyoruz. Bize bugün itibarıyla gelen meteorolojik tahmin bilgileri, kar yağışının öyle ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağı şeklinde. Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil.” dedi.

BİZ TATİL KARARI ALMAKTAN ÇEKİNMİYORUZ: Sosyal medyada yüz binlerce öğrenci tarafından takip edildiği ve okulların tatil durumuna ilişkin çok sayıda mesaj aldığının hatırlatılması üzerine Vali Şahin, “Burada bizim amacımız öncelikle çocuklarımızın eğitiminin aksamamasıdır. Özellikle de küçük çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamalarıdır. Tabiat şartları eğitimi ikinci plana atacak derecede zorlaşırsa ve çocuklarımızın can ve mal güvenlikleri noktasında tatil yapılmasını icap ettirecek olursa biz o kararı da (tatil) almaktan çekinmiyoruz.” diye konuştu.

PROF. ORHAN ŞEN’DEN UYARI

Ünlü meteoroloji uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen twitter hesabından İstanbul hava durumu ve kar yağışı ile ilgili tahminini açıkladı. Kar yağışının bugün karla karışık yağmurla başlayacağını belirten Profesör Şen, gece saatlerine dikkat çekti ve şunları söyledi:

BUZLANMADAN DOLAYI YOLLAR KAPANABİLİR

İstanbulda akşam kar şiddetini artırır. Gece sıcaklık 0 C nin altına iner. Perşembe sabahi yollarda buzlanma olur. Perşembe kullanacaksanız aracınızı ana yollara yakın park edin ara yollar buzlanmadan dolayı kapanabilir.

Kaynak : http://www.internethaber.com/istanbul-valisi-yarin-okullar-tatil-mi-sorusuna-yanit-verdi-1851058h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir