G-5HQRNHEWSG İzmir’de Boşnak Böreğine Büyük İlgi – Bosnaklar1.com

İzmir’de Boşnak Böreğine Büyük İlgi

Kadir Topbaş, Aliya İzetbegoviç’in Kabrini Ziyaret Etti
Ağustos 24, 2017
Beşiktaş’ın rakipleri belli oldu .
Ağustos 24, 2017

İzmir’de Boşnak Böreğine Büyük İlgi

BU BAYRAM TATLILAR ‘ÜLVER TEYZE’ DEN

BOŞNAK BÖREĞİ ‘ÜLVER TEYZE’DEN YENİR

Balkanlara ait özel şeyler yemek isterseniz ilk adresiniz ‘Ülver Teyze’ olmalı. Ülver teyze’de her çeşit börek yiyebilirsiniz, Kıymalı, Patatesli, Patlıcanlı, kabaklı ve diğerleri. Börek dışında özel balkan tatları da Ülver Teyze ‘ de yenmeli. Çünkü Boşnak mantısını en lezzetli üreten de, balkan işi, annelerimizin kalburabastısını üreten de Ülver teyze

Ülver Teyze Börek evi ni Girişimci iş kadını Gül Koç açmış. Üretimde ve satışta kadınlar çalışıyor ve kadınlara istihdam yaratılıyor. Bu lezzetli Boşnak börekleri de tabi ki Boşnak kadın ustaların maharetli elleriyle yapılıyor.
Ülver Teyze börek evi nin kurucusu Gül Koç şunları söylüyor;

Bende Balkan kökenli bir ailenin kızıyım. Börek evini açma fikri, Akrabamız Ülver teyze’nin lezzetli böreklerinden esinlenilerek çıktı. Ancak Ülver teyze daha sonraki dönemde işin içinde fiilen olamadı. Bu işletmede kullandığımız tüm ürünler doğal ve en kaliteli hammaddeler içinden seçiliyor. Poğaça ve kurabiyeler en kaliteli tereyağı ile üretiliyor. Bütün ürünler sağlıklı. Böreklerimizde kesinlikle nişasta kullanılmıyor, limonata sadece limon ile üretiliyor, börek özel yağsız kıyma ile üretiliyor, sonuçta her ürün için kullanılan her hammadde özenle seçiliyor.

Bu yaz dondurma üretmeye de başladık. Dondurmada da hiçbir katkı maddesi yok. Süt salep ve şeker ile yapıyoruz. Keçi sütü organik ve sertifikalı, Baltalı çiftliğinden alıyoruz. İnek sütünü de Tire süt kooperatifinden alıyoruz. Çok kaliteli keçi sütü ve çok kaliteli inek üstü ile dondurma üretiyoruz ve şubelerimizde satıyoruz. Konuklarımızdan, börek, tatlı ve limonatamızda olduğu gibi, dondurmamızdan da iyi dönüşler alıyoruz.
Özel tatlarımızdan biri de kalburabastı. Her bayram olduğu gibi bu bayram öncesi de kalburabastı siparişi alıyoruz ve bayramdan 1-2 gün önce siparişleri teslim ediyoruz. Bu özel ürünümüz için konuklarımızdan siparişleri bekliyoruz, dedi.

Ülver Teyze Rumeli Börekleri Çamdibi’nde üretiliyor. Hisarönü, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova ve Urla’daki satış noktalarında satışa sunuluyor. Bostanlı şubesi şehitler Bulvarı üzerinde yer alıyor.

 

Kaynak : egedesentez.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir