G-5HQRNHEWSG Kalın cilde sahip olanlar burun estetiğinde daha şanslı! – Bosnaklar1.com

Kalın cilde sahip olanlar burun estetiğinde daha şanslı!

Manisa’dan Bosna Hersek’e “Aktif Çocuk Parkı”
Eylül 25, 2018
Efsane Nokia 8810 Türkiye’de satışta!
Eylül 26, 2018

Kalın cilde sahip olanlar burun estetiğinde daha şanslı!

Dünyada ve ülkemizde en çok yapılan estetik ameliyatlarda ilk sırada burun geliyor. Güzellik algısı açısından önemli bir etkiye sahip olan burun konusunda uzmanlara göre kalın cilde sahip olanlar çok daha şanslı

İnsan yüzünde en dikkat çeken organlarımızın başında burun geliyor. Burnumuzun şekli, yüz ifademizde oldukça büyük bir etkiye sahip. Kadınların ve erkeklerin ortak hayallerinden biri de güzel ve orantılı bir buruna sahip olmaktır. Örneğin ülkemizde ve dünyada en çok yapılan estetik cerrahi operasyonlarda burun ilk sırada yer alıyor. Burun estetiği artık doğal bir burun anlamına geliyor. İdealdeki dış görünüşe sahip olmak ve insanın kendine güvenini tazelemesi burun estetiğinin artıları arasında dikkat çekiyor. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan Luay Abbas, burun estetiği ile ilgili bilinmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

CİLT KALINLIĞI ÇOK ÖNEMLİ: Hastanın cilt kalınlığı, ameliyat sonrası elde edilecek sonuçların başlıca belirleyicilerindendir. Ameliyat esnasında burun derisi uygun planda kaldırılmakta ve altında yer alan kıkırdak ve kemiklere şekil verilmektedir. Bu işlemden sonra derinin yeni oluşturulan iskeletin üzerine adapte olması beklenmektedir. Deri kalınlığı bu uyum sağlama sürecinde önem kazanmakta, farklı kalınlıktaki deriler farklı sürelerde iskeletin üzerine adapte olmaktadır.

İNCE DERİ HEMEN ADAPTE OLUYOR: Yeni oluşturulan iskeletin üzerine uyum sağlamak ince deriler için daha kolay olmakta, ince deri alttaki iskeletin detaylarını daha net göstermektedir. Kalın derilerde durum biraz daha farklıdır, bu adaptasyon süreci daha uzundur. Aynı zamanda kalın deri alttaki keskin çizgiyi ve açılanmaları maskeleyebilmektedir. Kalın derili hastalarda ameliyat sonrası daha fazla ödem olmakta ve gerileme süreci daha uzun sürebilmektedir. Bu sebeplerle birçok kişi iyi sonuç alamayacağı korkusu ile estetik burun ameliyatından kaçınmaktadır.

DOKTOR-HASTA İLİŞKİSİ BAŞARIYI ARTIRIYOR: Hastayı tatmin edecek sonuçların elde edilmesinde en önemli nokta, hasta ile ameliyat öncesi uygun ve gerçekçi iletişim kurarak elde edilecek sonuçların artı ve eksisi ile tartışılmasıdır. Bu hastaların birçoğu aslında durumun farkında olup gerçek dışı vaatler verilmedikçe hekim ile süreç boyunca tam bir uyum halinde olmaktadır. Uygun cerrahi planlama ve kişiye özgü ameliyat teknikleri ile etkileyici sonuçlar almak mümkün olmaktadır. Kalın burun derisine sahip hastalarda incecik bir burun yapısına sahip olunamasa da genel yüz yapısına uygun, doğal bir burun ortaya çıkarılabilmektedir.

KİŞİYE ÖZGÜ TEKNİK KULLANILIYOR: Kalın burun derisine sahip hastalarda başarılı sonuçlar almak için bazı yöntemler tercih edilmektedir. Bunlar;

Kapalı yöntemler
Uygun hastalarda kas ve bağ dokularını koruyacak biçimde deri inceltilmesi
Uyumu arttırmak için derinin alttaki iskelete iç dikişler ile tespit edilmesi
Özellikle kanatlarda kalınlığı belirgin olan hastalarda tabandan doku çıkartılmasıdır.
Bunların dışında A vitamini türevi olan ‘’Isotretinoin’’ etken maddeli ilaçların kullanılması da bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu tip ilaçlar teorik olarak deride incelme sağlasalar da yan etki ihtimallerinden dolayı bu amaçla çok nadir kullanılmaktadır.

Kaynak : http://www.internethaber.com/kalin-cilde-sahip-olanlar-burun-estetiginde-daha-sansli-1906089h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir