G-5HQRNHEWSG Kamuya Boşnakça ve Arnavutça tazminatı – Bosnaklar1.com

Kamuya Boşnakça ve Arnavutça tazminatı

Alija 3. bölüm fragmanı yayınlandı!
Şubat 6, 2018
Survivor’da Boşnak Rüzgarı Esecek
Şubat 7, 2018

Kamuya Boşnakça ve Arnavutça tazminatı

Kamu personelinin yabancı dil tazminatı alabilmesi için Çalışma Bakanlığınca belirlenen yönetmelikte değişikliğe gidildi. 23 lisanın bulunduğu listeye Arnavutça ve Boşnakça da dahil edildi.

“Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmeliğin 4’üncü maddesinde yapılan değişikle, tazminat ödenen diller arasına Arnavutça ve Boşnakça da eklendi.

Buna göre, kamu personelinin yabancı dil tazminatı alabilmesi için Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan 375 sayılı KHK’nın 2’nci maddesinde belirlenmiş olan düzeylerde başarılı olmaları gerekecek.

Kaynak : http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/kamuya-bosnakca-ve-arnavukca-tazminati-2208127/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir