G-5HQRNHEWSG Kandilli uyardı: Marmara’da yakın gelecekte 7’nin üzerinde bir deprem olacak – Bosnaklar1.com

Kandilli uyardı: Marmara’da yakın gelecekte 7’nin üzerinde bir deprem olacak

Emekliye yılda 2 maaş ikramiye masada
Ağustos 17, 2017
UEFA Başkanı Ceferin Kosova’yı ziyaret etti
Ağustos 18, 2017

Kandilli uyardı: Marmara’da yakın gelecekte 7’nin üzerinde bir deprem olacak

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, beklenen İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü, 17 Ağustos depreminin 18. yıldönümünde basın toplantısı düzenledi.

Kandilli Rasathanesinde düzenlenen toplantıda konuşan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, “Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara’da yakın gelecekte 7’nin üzerinde bir deprem olacağı açık. Tarih veremiyoruz ama bu tek parçalı bir kırık olabilir, iki parçalı bir kırım olabilir Marmara’da bir deprem olacağı gerçeğini değiştirmez. Depremleri nerede ve yaklaşık ne büyüklükte olacağını biliyoruz ama hiçbir zaman maalesef bugünkü teknolojiyle zaman verme şansımız yok” dedi.

Özener, ayrıca Bodrum’da yaşanan deprem hareketliliği ile ilgili bilgi vererek, “21 Temmuz’dan bu yana 8 bin adet deprem kaydettik” dedi. Özener, bölgede deprem hareketliliğinin bir süre daha devam edeceğini öngördüklerini belirtti.

Kaynak : http://www.istanbulgercegi.com/kandilli-den-deprem-uyarisi-marmara-da-yakin-gelecekte-7-nin-uzerinde-bir-deprem-olacak-33608241.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir