G-5HQRNHEWSG Kavazovic: Boşnakları yok etme planı var – Bosnaklar1.com
Boşnaklar’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a ziyaret…
Nisan 18, 2022
İHH, Bosna Hersek’te ihtiyaç sahibi ailelere ramazan kumanyası dağıttı
Nisan 18, 2022

Kavazovic: Boşnakları yok etme planı var

Bosna Hersek İslam Birliği Reis-ul Uleması Husein Kavazovic, bir halk olarak Boşnakları yok etme ya da en azından dini azınlık haline getirme projesi olduğunu söyledi.

Müslümanları yok etmeye yönelik tarihi soykırım projesinin devam ettiğini vurgulayan Kavazovic, hedefin Boşnak halkı ve Bosna Hersek devleti olduğunu kaydetti.

İslam Birliği’nin siyasete bulaşmadığını fakat Müslümanların endişelerini paylaştığını vurgulayan Kavazovic, Boşnakların çevrelerinde olup biteni görmüyor ve duymuyor gibi hareket edemeyeceklerini söyledi.

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic’in Boşnaklara yönelik hakaretlerine de gönderme yapan Kavazovic, savaş suçlularının ve bunların elde ettiği siyasi neticelerin yüceltilmesinin ve Boşnakların günlük bazda aşağılanması ve insandışılaştırılmasının bu planın bir parçası olduğunu ifade etti. https://timebalkan.com/kavazovic-bosnaklari-yok-etme-plani-var/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir