G-5HQRNHEWSG LÖSEV’li Anneler Bosna Hersek’te Moral Depoladı – Bosnaklar1.com

LÖSEV’li Anneler Bosna Hersek’te Moral Depoladı

Bosna Hersek’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan heyecanı
Mayıs 12, 2018
Uygur: Boşnak kardeşlerimiz Erdoğan’ın gelişini dört gözle bekliyor
Mayıs 13, 2018

LÖSEV’li Anneler Bosna Hersek’te Moral Depoladı

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Anneler Günü vesilesiyle tedavi sürecini başarıyla atlatan ve tedavi süreci devam eden lösemili çocukların annelerine Bosna Hersek’te moral gezisi düzenledi.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna başta olmak üzere Mostar ve Konjic şehirlerinde kültür ve tarih gezilerine katılan 11 anne, Türkiye‘deki çocuklarının yanına büyük bir mutluluk ve moralle döndü.

LÖSEV İstanbul Temsilcisi Hatice Ülker Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın 1998 yılında kurulduğunu ve bu yıl 20. yıl dönümünü kutladığını anımsatarak “Vakfımıza kayıtlı 30 bin lösemili çocuğumuz ve 3,5 milyon gönüllümüzle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz.” dedi.

Türkiye’nin İzmir, Yozgat, Eskişehir, İstanbul ve Elazığ gibi şehirlerinden gelen annelerle Bosna Hersek’te 4 gün geçirdiklerini ifade eden Turan, “Bosna Hersek’in tarihi ve doğası annelerimizi çok etkiledi. Çok güzel duygularla ayrılıyoruz buradan. Sağlıklarına kavuşmuş çocuklarımız ve ailelerimizin moral ve motivasyonlarını yükseltmek için sürekli olarak farklı ülkelere bu tarz kültürel gezileri düzenlemeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

İzmir’den gelen Aysel Doğan da 16 yaşında lösemiye yakalanan çocuğunun iyileştiğini belirterek “Çocuğum şu an 25 yaşında. LÖSEV, biz annelere her daim destek ve moral oldu. Bosna Hersek’i çok sevdik. Buradan çok mutlu ayrılıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Elazığ’dan gelen Ayşe Kavak, 12 yaşındaki çocuğunun ikinci kez tedavi gördüğünü söyleyerek “LÖSEV’le ilk 2009’da tanıştım. Çocuğum LÖSEV’in hastanesinde ücretsiz olarak tedavi görüyor. Çocuğumun hastalığı 2014 yılında tekrar etti. Doktorlar lösemi ikinci kez nüksettiği zaman çok az umut veriyor ancak LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi bize yüzde 92 oranında iyileşme olacağını söyledi.” dedi.

Bosna Hersek’te bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Kavak, Türkiye’ye büyük bir moralle döneceğini sözlerine ekledi.

Kaynak : http://timebalkan.com/losevli-anneler-bosna-hersekte-moral-depoladi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir