G-5HQRNHEWSG Macaristan Bosna Hersek’e 200 bin Kovid-19 aşısı bağışladı – Bosnaklar1.com

Macaristan Bosna Hersek’e 200 bin Kovid-19 aşısı bağışladı

Bosna savaşının 18 isimsiz kurbanı Brçko’da toprağa verildi
Temmuz 4, 2021
Kosova Meclisinden “Srebrenitsa” kararı
Temmuz 7, 2021

Macaristan Bosna Hersek’e 200 bin Kovid-19 aşısı bağışladı

Macaristan, Balkan ülkesi Bosna Hersek’e 200 bin doz “Sinopharm” aşısı gönderdi.

Uluslararası Saraybosna Havalimanı’na aşılarla birlikte gelen Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto’yu Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Zoran Tegeltiya ile Bosna Hersek Federasyonu (FBIH) Başbakanı Fadil Novaliç karşıladı.

Tegeltiya, gazetecilere yaptığı açıklamada, bunun şimdiye kadar Bosna Hersek’e yapılmış en büyük aşı bağışı olduğunu belirterek, Bosna Hersek hükümeti ve halkı adına Macaristan’a teşekkür etti.

Bugüne dek Bosna Hersek’e 918 bin Kovid-19 aşısı ulaştırıldığını aktaran Tegeltiya, vatandaşları yeni salgın dalgalarından korunmak için aşı olmaya davet etti.

Macar bakan da son 1,5 yılın tüm dünya için zor bir yıl olduğuna dikkati çekerek, “Eğer Batı Balkanlar’da durum iyiyse o zaman Macaristan da iyi olur. İşte bu nedenle büyük bir memnuniyetle bu bölgeye yardım ediyoruz. Eğer Batı Balkanlar’ın korunması başarılı olursa işte o zaman Macaristan da güvende olur.” dedi. https://timebalkan.com/macaristan-bosna-herseke-200-bin-kovid-19-asisi-bagisladi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir