G-5HQRNHEWSG Makedonya ve Bosna Hersek, sürücü belgelerinin tanınması için anlaşma imzaladılar – Bosnaklar1.com

Makedonya ve Bosna Hersek, sürücü belgelerinin tanınması için anlaşma imzaladılar

TEOG’da başarılı olan öğrencilere Bosna Hersek gezisi
Eylül 14, 2017
Boşnak Kilimi Dokuma Kursu
Eylül 14, 2017

Makedonya ve Bosna Hersek, sürücü belgelerinin tanınması için anlaşma imzaladılar

Bugün Makedonya Cumhuriyeti’ne resmi bir ziyarette bulunan Bosna Hersek Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı İsmir Yusko, Makedonyalı mevkidaşı Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında, Makedonya Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Oliver Spasovski’nin huzurunda, Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti ile Bosna-Hersek Bakanlar Konseyi arasında sürücü belgelerinin karşılıklı tanınması ve değiştirilmesi için bir anlaşma imzalandı.

Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti’nde düzenlenen bugünkü toplantıya ev sahipliği yapan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski, Bosna Hersek Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı İzmir Yusko ile her iki ülkenin karşılıklı ilişkilerini görüştü ve sonuçtan memnun olduklarını söylediler.

Sugareski, “Sektör reformları alanında, bu bölümde uzun vadede gerçekleşmesi gereken belirli nakliye türlerinde pazarların serbestleştirilmesi üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Ayrıca, yetkinliklerimiz dahilinde, iki ülke arasında imzalanan uluslararası karayolu yolcusu ve yük taşımacılığı anlaşması hükümlerine uygun olarak karayolu taşımacılığındaki işbirliğinin derinleştirilmesi üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu ve taşıma, ikili ve transit için izinler olmaksızın yapıldı ve üçüncü ülkelerden gelen lisanslar her yıl karşılıklı olarak değiştirilen lisanslarla yapılacaktır.” dedi.

Makedonya Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Makedonya ile Bosna Hersek arasındaki ehliyetlerin karşılıklı tanınması ve değiştirilmesine ilişkin Anlaşmanın imzalanmasıyla ilgili olarak, bunun Makedonya ve Bosna Hersek vatandaşları için özel bir önem taşıyan bir anlaşma olduğunu söyledi.

Spasovski, “Bu ülkelerden ayrı olarak” Makedonya vatandaşlarının bir çok ülkede yaşıyor olması, “İçişleri Bakanlığının önceliği olan sürücü belgelerinin Kosova’da, Türkiye Cumhuriyeti, Birleşik Krallık, Kuzey İrlanda ve Almanya’da tanınması ve değiştirilmesi konusunda bir anlaşma imzalanması için bir prosedür.” olduğunu belirtti.

Kaynak : timebalkan.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir