G-5HQRNHEWSG Makedonya ve Sırbistan, Tabanovce’de ortak sınır kapısı kuracak – Bosnaklar1.com

Makedonya ve Sırbistan, Tabanovce’de ortak sınır kapısı kuracak

Bosna Hersek’te Düzenlenen 21. Uluslararası Mostar Ekonomi Fuarı Açıldı
Nisan 11, 2018
‘Şehitlerimiz Bosna Hersek’in ayakta kalması için canlarını feda etti’
Nisan 12, 2018

Makedonya ve Sırbistan, Tabanovce’de ortak sınır kapısı kuracak

Makedonya’nın Ekonomi’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Koço Anguşev, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta Sırbistan Başbakan Yardımcısı Zorana Mihaylovik ile bir araya geldi.

Makedonya’nın Ekonomi’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Koço Anguşev ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta, Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve İnşaat, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Zorana Mihaylovik ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından, Makedonya ve Sırbistan, sınır geçişlerinde mal ve yolcu geçişlerine yönelik tüm prosedürlerin kolaylaştırılması konusunda bölgede anlaşmaya varan ilk ülkeler oldukları belirtildi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Koço Anguşev, “Sınır geçişi Tabanovce’de bir gümrük idaresinin kurulması ve böyle bir istasyonun ortaklaşa finanse edilmesi ve daha önce konuşulan Batı Balkanlar Yatırım Fonu’ndan fon almak için işbirliğimiz kapsamında bir uzlaşıya vardık. Böyle bir projeye mümkün olan en kısa sürede başlama hususunda anlaştık ve 2019’da inşaata başlayabileceğimizi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Koço Anguşev ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Goran Sugareski, Sırbistan Ticaret Odası Başkanı Marko Çadej ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Kaynak : http://timebalkan.com/makedonya-ve-sirbistan-tabanovcede-ortak-sinir-kapisi-kuracak/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir