G-5HQRNHEWSG Meclis Başkanlığı seçimi ne zaman yapılacak? – Bosnaklar1.com

Meclis Başkanlığı seçimi ne zaman yapılacak?

KFC Türkiye’nin tüm şubelerini ABD’lilerden aldı!
Kasım 16, 2017
TRT World’ün Cerablus belgeseline ödül
Kasım 16, 2017

Meclis Başkanlığı seçimi ne zaman yapılacak?

TBMM Genel Kurulunda, Meclis Başkanlığı seçimi 20 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Genel Kurulda, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 3. bölümünün kabul edilmesinin ardından Danışma Kurulu önerisi getirildi.

Kabul edilen öneriye göre, aday bildirme süresi bu akşam gece yarısı sona erecek olan TBMM Başkanlığı için yapılacak seçim, Genel Kurulun 20 Kasım Pazartesi günkü birleşiminde gerçekleştirilecek. TBMM Başkanlığı seçimi için Anayasa’nın öngördüğü çoğunluk sağlanana kadar tüm oylamalar bu birleşimde yapılacak.

PAZARTESİYE ERTELENDİ

Genel Kurulun,17 Kasım Cuma günü çalışma kararı ise kaldırıldı. Öte yandan, Danışma Kurulu önerisinin kabul edilmesinin ardından tasarının 4. bölümü üzerindeki görüşmelere geçildi. Görüşmeler sırasında TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, birleşime ara verdi.

Aranın ardından komisyon ve hükümetin yerinde olmaması üzerine Buldan, birleşimi 20 Kasım Pazartesi saat 14.00’te toplanmak üzere kapattı.

Kaynak : http://www.superhaber.tv/meclis-baskanligi-secimi-ne-zaman-yapilacak-91986-haber


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir