G-5HQRNHEWSG Microsoft’tan bilgisayarları bozan yama! – Bosnaklar1.com

Microsoft’tan bilgisayarları bozan yama!

Bosna Hersek’in asırlık lezzeti: Boşnak böreği
Ocak 11, 2018
Hayali Tetris ile evlenmek
Ocak 11, 2018

Microsoft’tan bilgisayarları bozan yama!

Microsoft’un Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları için yayınladığı güvenlik yamaları, bazı AMD işlemcili bilgisayarların açılmamasına sebep oluyor.

‘MAVİ EKRAN’ KARŞILARINA ÇIKIYOR
Kullanıcılar bilgisayarların sürekli “mavi ekran” verdiğini belirtiyor.Kullanıcılardan gelen geri bildirimler üzerine, Microsoft 3 Ocak’ta yayınladığı güvenlik yamalarının AMD işlemcili bilgisayarlara indirilmesini engelledi.Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABD’li teknoloji şirketi, söz konusu problemin işlemci üreticisinin Windows güvenlik yamaları için gerekli dokümantasyonu doğru şekilde yapmaması nedeniyle yaşandığını duyurdu.

BİLGİSAYARLAR AÇILMADI
AMD ve Microsoft, söz konusu sorunu çözmek için çalışmaya başladılar ve AMD’ye kalırsa kısa süre içerisinde bu bilgisayarlar da Spectre ve Meltdown’a karşı güvenlik yamalarını sorunsuzca alabilecek. Microsoft, yamaları yükledikten sonra bilgisayarları açılmayan kullanıcılara güvenli modda başlatma veya işletim sistemini yeniden yükleme gibi alternatif başlatma yöntemlerini denemelerini öneriyor.

Kaynak : http://halktv.com.tr/microsoft-bilgisayar-276310


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir