G-5HQRNHEWSG Novipazar Belediyesi’nden Kardeş Şehir Bornova Belediyesi’ne Ziyaret – Bosnaklar1.com

Novipazar Belediyesi’nden Kardeş Şehir Bornova Belediyesi’ne Ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuçeviç’in ailesine taziye telefonu
Ekim 12, 2017
Kıvanç Tatlıtuğ Boşnak Kökenli Kendisi Açıklıyor
Ekim 13, 2017

Novipazar Belediyesi’nden Kardeş Şehir Bornova Belediyesi’ne Ziyaret

BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI ATİLA’YA KARDEŞ ZİYARETİ!

 

NOVİPAZAR BELEDİYESİ’NDEN KARDEŞ ŞEHİR BORNOVA BELEDİYESİ’NE ZİYARET

 

Bornova belediyesi ile Sancak bölgesi Novipazar şehri geçmiş yıllarda Kardeş şehri olan bu iki güzel kent ilişkileri daha ileriye taşıyabilmek için ortak çalışmalar üretmek için bir araya geldiler.

Kardeş şehir Novipazar Belediye Başkanı Faruk Suljeviç ile Karadağ Petnjica Belediye başkanı Samir Agoviç İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bornova Belediyesi’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila şunları söyledi; Kardeş şehirlerimizden Novipazar’ı burada görmekten mutluluk duyduk. Bornova ilçemizde çok sayıda Novipazar’lı Boşnak yaşamakta ve kültürlerimiz benzer özellikler taşımakta. İki belediye arasında bizlere köprü olan İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül’e ve yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim. Kardeş şehir Novipazar ile Kültürel ve ekonomik işbirliğimiz gelişerek devam edecektir. Nazik ziyaretleri için teşekkür ederim dedi.
Novipazar Belediye Başkanı Faruk Suljeviç geçmişten gelen kardeşliği geliştirilerek sürdürülmesini arzu ediyoruz. Kamil Okyay Sındır döneminden gelen bu güzel ilişkilerin sizinle dahada üst seviyelere taşınacağını biliyoruz dedi.

Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde kalan Petnjica Belediye Başkanı Samir Agoviç’te böyle güzel ilişkilerin Karadağ’daki belediyelerle de yapılmasını arzuluyoruz dedi.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül’de şunları söyledi;
Bornova ile Novipazar kentleri’nin kardeşlik protokolü yönetimimiz döneminde yapılmış olması bizleri ayrıca mutlu ediyor. Biz dernek olarak o coğrafyada bulunan kentlerle kardeşlik köprülerinin atılması konusuna vesile olduğumuz için tabi ki ayrı bir mutluluk duyuyoruz.Balkanlar’da ki diğer boşnak kentleri ile kardeş şehir olunması konusunda çalışmalarımız sürüyor. Kardeş şehirler arasında Kültürel ve ekonomik destek çalışmalarının sürdürülmesi için biz dernek olarak üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız dedi.

Kaynak : www.egedesentez.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir