G-5HQRNHEWSG Orman Genel Müdürlüğü’nden Saraybosna Kantonu’na Orman Yangınlarıyla Mücadelede Destek Sözü – Bosnaklar1.com

Orman Genel Müdürlüğü’nden Saraybosna Kantonu’na Orman Yangınlarıyla Mücadelede Destek Sözü

Vuçiç: Saraybosna’ya Keskin Nişancı Tüfeğiyle Ateş Etmedim
Mart 8, 2021
Türkiye ve Bosna Hersek Aynı Grupta
Mart 8, 2021

Orman Genel Müdürlüğü’nden Saraybosna Kantonu’na Orman Yangınlarıyla Mücadelede Destek Sözü

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da temaslarda bulunan T.C. Orman Genel Müdürlüğü heyeti, Saraybosna Kantonu Ekonomi Bakanı Adnan Deliç ile bir araya geldi.
Saraybosna Kantonu Hükûmeti tarafından yayınlanan habere göre Deliç, Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya liderliğindeki sekiz kişilik bir heyete Saraybosna Kantonu’nun aktüel projeleri hakkında bilgi verdi. 53. Avrupa Ormancılar Kuzey Disiplininde Kayak Yarışması’nın İgman Dağı’nda yapılacağını haber vererek Türk temsilcileri uluslararası müsabakaya davet eden Deliç, Türk yetkililere Saraybosna için manası büyük olan Hum Dağı’nda yapılması planlanan orman parkı projesine ilişkin de bilgi sundu.

Toplantıda Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadele yöntemleri da konuşuldu ve Türk tarafının orman yargınlarının kontrol altına alınması konusunda Saraybosna şehri ve Saraybosna Kantonu bölgesine yardım gayesiyle özel kamyonlar tedarik etmesi hususunda prensipte anlaşıldı.

Toplantıda Deliç aynı şekilde Saraybosna’da ormancılık sahasında bilimsel araştırmaların da yapılacağı bir eğitim merkezleri olmadığını ifade etti. Orman Genel Müdürlüğü heyeti, Türkiye’nin bu konuda da Saraybosnalı yetkililere yardıma hazır olduğunu ifade etti.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir