G-5HQRNHEWSG Oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti – Bosnaklar1.com

Oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti

Moody’s’den şok Türkiye kararı!
Mart 8, 2018
WhatsApp logosunu değiştiriyor
Mart 9, 2018

Oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ercan Yazgan, tedavi gördüğü hastanede kalbinin durması sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ercan Yazgan, geçirdiği felç nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Özellikle oynadığı televizyon dizileriyle tanınan Ercan Yazgan, hafta içi felç geçirerek Sultanbeyli’deki özel bir hastaneye kaldırılmıştı. Tedavi gördüğü hastanenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kalbi duran Yazgan’a yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Ercan Yazgan, oynadığı bir çok televizyon dizisinin yanı sıra Bizimkiler dizisindeki ‘Kapıcı Cafer’ karakteriyle tanınmıştı.

Hastaneden yapılan açıklama şu şekilde:

Kamuoyuna Duyurulur,

Sanat dünyasının sevilen ismi Necip Ercan Yazgan
İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05’te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahelelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45’te hayata gözlerini yummuştur.
Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun.
Ercan Yazgan kimdir?
(d. 4 Nisan 1946, Sinop), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve yönetmen. Tuncay Özinel Tiyatrosu, AST gibi topluluklarda çalışan sanatçı, Perihan Abla dizisiyle tanındı. 1963’te sinemada yer aldı.

Bizimkiler dizisindeki “Kapıcı Cafer” ve Kaygısızlar dizisindeki “Memnun Kaygısız” tiplemesiyle başarılı bir karakter oyunculuğu sergiledi. Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan’ın babasıdır.

Ercan Yazgan (solda) Bizimkiler dizisinde Kapıcı Cafer’i canlandırıyordu.

Kaynak : https://www.yenisafak.com/hayat/oyuncu-ercan-yazgan-hayatini-kaybetti-3176622

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir