G-5HQRNHEWSG Pahor: Slovenya, Bosna Hersek’e 4.800 Doz Aşı Bağışlayacak – Bosnaklar1.com

Pahor: Slovenya, Bosna Hersek’e 4.800 Doz Aşı Bağışlayacak

İki Tuzla Kardeşliği: İstanbul’un Tuzla Belediyesi’nden Bosna Hersek’teki Tuzla’ya Jest
Mart 4, 2021
Bosna Hersek’te İlk Korona Vakasının Üzerinden Bir Yıl Geçti
Mart 5, 2021

Pahor: Slovenya, Bosna Hersek’e 4.800 Doz Aşı Bağışlayacak

Bosna Hersek’e resmi bir ziyaret gerçekleştiren Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, ülkesinin Bosna Hersek’e 4.800 doz AstraZeneca üretimi koronavirüs aşısı bağışlayacağını duyurdu.
Başkent Saraybosna’da Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ile bir araya gelen Pahor, toplantının ardından yapılan basın açıklamasında Bosna-Hersekli liderlerle koronavirüs salgını, göç, ekonomi ve AB’nin genişlemesi gibi önemli konuları konuştuklarını söyledi.

Pahor, Avrupa Birliği’nin Batı Balkanlar’a genişlemesinin hem AB hem de bölge ülkelerinde barış ve refah için önemli olduğu yönündeki görüşünü tekrar dile getirdi.

Basın toplantısında Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik ise AB’ye gitmek isteyen göçmenlerin Bosna Hersek’i transit ülke olarak kullanmaları nedeniyle kaçak göçün büyük bir problem oluşturduğunu ve bu problemin Avrupa Birliği tarafından çözülmesi gereken bir mesele olduğunu söyledi.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir