G-5HQRNHEWSG Patates cipsi kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli – Bosnaklar1.com

Patates cipsi kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli

Bosna Hersek’teki Türk Şehitliğinde anma töreni
Mart 19, 2018
Patates kızartması kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli
Mart 19, 2018

Patates cipsi kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli

Yazın yavaş yavaş yaklaşması ile birlikte birçoğumuz yediğimize içtiğimize dikkat eder oldu. Peki özellikle akşam çay saatinin yanında yediğimiz patates cipsi kaç kalori var dersiniz? Sizler için ortalama 100 gr olan patates cipsinin kaç kalori ettiğini ve besinlerin kalori değerlerini hesapladık.

Patates cipsinde kaç kalori var sorusu yazın yaklaşması ile birlikte sık sık aranmaya başladı. Yaza daha sıkı ve fit bir şekilde girmek isteyenler diyet programlarına bakmaya başladı bile. Peki özellikle çay saatlerinin vazgeçilmezi patates cipsinde kaç kalori var biliyor musunuz?

Ortalama 100 gr olan patates cipsinde 568 kalori vardır. Peki kahvaltılarımızı zenginleştiren, Jambon, salam, sossşz, sucuk ve pastırma kaç kalori biliyor musunuz? Kalori cetceline göz atın!

EKMEK YARARLI MI ZARARLI MI: Ekmek bazı uzmanlara göre gereksiz ve hatta zararlı bile olsa, faydaları olduğu da yadsınamaz. B1, B2, B3, B9, demir, tiamin, riboflavin, niasin, folik asit gibi değerli vitamin ve mineralleri içerir. Vücuda gereksinim duyduğu vitaminleri veren, enerji sağlayan, kan hücresi oluşumuna destek sağlayan ve sinir sisteminin korunmasını sağlayan bir yiyecek olan ekmek, kalp sağlığını koruyucu folat sayesinde de önemini pekiştirir.

Ama işlemden geçmiş ekmekler bu çok değerli mineral ve vitaminlerin çoğundan yoksundur. Bu sebeple ekmeği evde yapmak, onu besin değeri açısında çok daha değerli kılar.

Bir adet ekmekte glusit, su, protein, lipit ve madeni tuzlar bulunur.

Kaynak : http://www.internethaber.com/patates-cipsi-kac-kalori-kalori-hesaplama-cetveli-1855899h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir