G-5HQRNHEWSG Rasim Ozan’a bir darbede memleketindeki Boşnaklar’dan – Bosnaklar1.com

Rasim Ozan’a bir darbede memleketindeki Boşnaklar’dan

Ankara’da ‘1. Saraybosna Günleri’ düzenlendi
Kasım 29, 2017
“Bosna’da savaş suçu işleyen general duruşmada zehir içti”
Kasım 29, 2017

Rasim Ozan’a bir darbede memleketindeki Boşnaklar’dan

İzmir Bosna Sancak Derneği, Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz Tv’de yayımlanan Beyaz futbol programında haddini aşarak Boşnaklar hakkında ağıza alınmayacak “Kusturmalı Boşnak Sa……….”   ahlak dışı kelimeyi defalarca kullanması Boşnakları isyan ettirdi. İsyan edenlerden biriside İzmir Bosna Sancak Derneği oldu ve Kütahyalı hakkında Şikâyetçi oldu.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, Beyaz TV kanalında Boşnaklar hakkında kullandığı  “Kusturmalı Boşnak Sa……….” Su kelimesi nedeniyle İzmir Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu. İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;Biz Boşnaklara hak etmediği ahlak dışı “Kusturmalı Boşnak S……….”  kelimeyi kullanarak aşağılayan   Rasim Ozan Kütahyalı hakkında Dernek olarak İzmir Adliyesine giderek suç duyurusunda bulunduk. Türk Adaletine güvenimiz sonsuz Boşnaklara karşı yaptığı bu terbiyesizliğin muhakkak bir cezası olmalı.Türkiye’de yaşayan bütün Boşnaklar bu konuşmadan çok rahatsız oldular bunu kendi aramızda konuşuyoruz, böyle ahlaksız kelime Boşnaklar arasında hiç bilinmeyen ve konuşulmayan bir kelime. Boşnakları rencide etmeye, kırmaya, üzmeye ve hakaret etmeye kimsenin hakkı yok.Adalete inancımız eksiksiz ve tam olduğundan Mahkemenin, bu ahlaksızlığı yapan Rasim Ozan Kütahyalı’ya gerekli cezayı vereceğine inanıyoruz dedi.

Kaynak : Egede Sentez


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir