Cum. Tem 12th, 2024

Recep Tayyip Erdoğan Cami Açılışına Katıldı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ İŞGAL ETMEK İSTEYEN DÜŞMANLAR CAMİLERİ HEDEF ALIYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Yıldız Hamidiye Cami’nin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden ibadete açılışı için düzenlenen törene katıldı.

Cuma namazının ardından açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezanları susturmadan, bayrakları indirmeden ülkemizi işgal edemeyeceklerini bilenler, özellikle bu mekanlarımızı hedef alıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Ecdadımız, Haçlı Seferleri’nden beri devam eden mücadelenin kahraman neferleri olma şerefine nail olmuşlardır. Bugün de ülkemize ve milletimize saldıranlar, öncelikle dikkat edin, mabetlerimizi hedef alıyorlar. Hatırlarsanız 15 Temmuz’da Ankara’da Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Başkanlığı’ndaki mütevazı camimiz ve Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Millet Camimiz savaş uçaklarıyla bombalandı. İstanbul’da sela okunan pek çok cami darbeciler tarafından kurşunlandı. İzmir’de yine sela okunan bir camiye ve oradaki görevlimize hoyratça saldırıldı. Bütün bunlar tesadüfi değildir. Ezanları susturmadan, bayrakları indirmeden ülkemizi işgal edemeyeceklerini bilenler, özellikle bu mekanlarımızı hedef alıyorlar.”

Erdoğan’ın konuşmasının ardından yapılan dualar eşliğinde Yıldız Hamidiye Camii’nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Kaynak : http://www.merkeztv.com.tr/haber/25848/erdogan-cami-acilisina-katildi

https://www.youtube.com/watch?v=c4JCnq36pXc

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir