G-5HQRNHEWSG Reuters duyurdu! Terör örgütü Afrin’e sevkiyat yapıyor – Bosnaklar1.com

Reuters duyurdu! Terör örgütü Afrin’e sevkiyat yapıyor

Karar açıklandı 65 sanığa müebbet hapis!
Mart 6, 2018
NTV Spor ne zaman kapanıyor? İşte tarih
Mart 6, 2018

Reuters duyurdu! Terör örgütü Afrin’e sevkiyat yapıyor

AFRİN ‘den bir son dakika sıcak haber geldi. Reuters haber ajansı terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’ye bağlı SDG güçlerinin diğer cephelerden Afrin’e sevk edildiğini duyurdu.

Reuters haber ajansına göre, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’nin isim değiştirmiş hâli Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) bağlı 1700 kadar teröristin diğer cephelerden Afrin’e sevk edildiğini duyurdu.

Reuters haberine kaynak olarak terör örgütü SDG’den bir sözcüyü gösterdi.

TERÖRİSLER HAVADAN VE KARADAN VURULUYOR: Zeytin Dalı harekatı tüm hızıyla devam ediyor. Afrin’in en büyük ve stratejik beldelerinden olan Cinderes, TSK’nın kuşatması altında. Bölgedeki terörist hedefler karadan ve havadan vuruluyor.

OPERASYON 46 GÜNÜNDE DEVAM EDİYOR

Her an meskun mahal operasyonu başlayabileceği ifade edilirken TSK’dan harekatın 46. gününde son dakika açıklama yapıldı. Bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 872 olduğu ifade edildi.

144 ALAN ELE GEÇİRİLDİ

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçlerinin 5 köy ve 4 tepeyi daha almasıyla, harekâtın başından bu yana 3’ü belde merkezi, 114’ü köy olmak üzere 144 alan ele geçirilmiş oldu.

Kaynak : http://www.internethaber.com/reuters-duyurdu-teror-orgutu-afrine-sevkiyat-yapiyor-1852782h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir