G-5HQRNHEWSG Rusya, Bosna-Hersek’e olan Sovyetler Birliği borçlarını kapattı – Bosnaklar1.com

Rusya, Bosna-Hersek’e olan Sovyetler Birliği borçlarını kapattı

ÖSYM Başkanı Demir istifa etti…
Ağustos 21, 2017
E-ticaret devi Markafoni’den flaş karar! Dönüyor…
Ağustos 21, 2017

Rusya, Bosna-Hersek’e olan Sovyetler Birliği borçlarını kapattı

Rusya, Rusya Maliye Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Bosna-Hersek’e 125 milyon dolar ödeyerek Sovyetler Birliği’nden kalan tüm borçlarını kapattığı belirtti

Rusya Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülkenin Bosna-Hersek’e 125 milyon dolarlık ödeme yaptığı, böylece Sovyetler Birliği’nden kalan tüm borçlarını bitirdiği belirtildi.

Rusya, Sovyetler Birliği’nin 1991’de dağılmasından sonra büyük kısmı Batılı ülkelere olan 66 milyar dolarlık borcun sorumluluğunu devralmıştı.

Petrol fiyatlarının yükselmesiyle bütçesi toparlanan Rusya, ABD ve Birleşik Krallık’ın da dahil olduğu Paris Kulübü olarak adlandırılan 19 ülkeye, borcun 60 milyar dolarlık kısmını ödemişti.

Rusya, Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Slovenya ve Makedonya’dan oluşan eski Yugoslavya cumhuriyetlerine olan borcunun tamamını ise 2011-2016 yıllarında kapatmıştı.

 

Kaynak : http://www.haberturk.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir