G-5HQRNHEWSG Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Bosna Hersek’te – Bosnaklar1.com

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Bosna Hersek’te

İzmir Bosna Sancak Derneği Boşnak İş Adamlarını Karadağ Ulaştırma Bakanı İle Buluşturdu
Eylül 21, 2018
Türk şirketle, Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesi için anlaşma imzalandı
Eylül 22, 2018

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Bosna Hersek’te

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak, Rusya’nın Bosna savaşını sonlandıran Dayton antlaşmasını desteklemekle Bosna Hersek’in istikrarına katkı sağladığını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşen Crnadak, görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Crnadak, “Lavrov’un ziyareti Bosna Hersek için büyük önem arz ediyor.” dedi.

Bosna Hersek ile Rusya’nın iki dost ülke olduğunu belirten Crnadak, ekonomi ve ticaret alanında iş birliğini geliştirmek adına gerekli adımların atılacağını söyledi.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin sürekli artış gösterdiğini vurgulayan Crnadak, “Rusya’ya, her şeyden önce Bosna Hersek ürünlerini piyasasına kabul ettiği için müteşekkiriz.” diye konuştu.

Crnadak, “Rusya’nın Dayton anlaşmasına verdiği destek, Bosna Hersek’in istikrarına büyük ölçüde katkı sağlamıştır.” dedi.

Görüşme kapsamında Rusya ile Bosna Hersek’in dışişleri bakanlıkları arasında, 2019-2020’de yapılacak faaliyetlere yönelik protokol imzalandı.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Bosna Hersek’teki temasları çerçevesinde Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ile de bir araya geldi.

Lavrov, ziyaret kapsamında ülkenin iki entitesinden biri olan Sırp Cumhuriyeti’ni (RS) de ziyaret ederek, Banja Luka şehrinde Sırp temsilcilerle bir araya gelecek.

Kaynak  : http://timebalkan.com/rusya-disisleri-bakani-lavrov-bosna-hersekte/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir