G-5HQRNHEWSG Sağanak nedeniyle Bosna Hersek’in bazı bölgelerinde sel meydana geldi – Bosnaklar1.com

Sağanak nedeniyle Bosna Hersek’in bazı bölgelerinde sel meydana geldi

Bosna’daki savaşta hayatını kurtarmıştı: 25 yıl sonra ilk kez kucaklaştılar
Haziran 20, 2020
Boşnak Oyuncu Banu Alkan: Yemek takımım 1,5 milyon TL
Haziran 22, 2020

Sağanak nedeniyle Bosna Hersek’in bazı bölgelerinde sel meydana geldi

Bosna Hersek genelinde dün geceden beri etkili olan sağanak nedeniyle bazı bölgelerde sel meydana geldi.
Ülkenin kuzeydoğusundaki Tuzla şehri ve civarında yaşanan selden şehirler arası ulaşım olumsuz etkilenirken, çok sayıda ev ve iş yerini de su bastı.

Tuzla Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Tuzla-Saraybosna ve Tuzla-Orasje yollarının trafiğe kapandığı belirtilirken, Kladanj şehrinde yaşanan taşkın nedeniyle “afet durumu” ilan edildiği bildirildi.

Kladanj şehrinde 50’den fazla evi su bastığı aktarılan açıklamada, nehirlerdeki su seviyesinin yükselmesinin başta köprüler olmak üzere alt ve üstyapıyı tehdit ettiği belirtildi.

Srebrenik şehrinde ise halka toprak kayması uyarısı yapılırken, acil durum ekiplerinin alanda hazır oldukları kaydedildi.

Meteroloji uzmanları, ülke genelinde yağışın yarın da devam etmesinin beklendiğini bildirdi. https://www.trthaber.com/haber/guncel/saganak-nedeniyle-bosna-hersekin-bazi-bolgelerinde-sel-meydana-geldi-494953.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir