G-5HQRNHEWSG Saraybosna Belediye Başkanı Karic: Faşizmin şerri bir kez daha Avrupa’yı sardı – Bosnaklar1.com

Saraybosna Belediye Başkanı Karic: Faşizmin şerri bir kez daha Avrupa’yı sardı

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na ‘mağara’ tepkisi: Boşnak kardeşlerimizden özür dilemeli
Mayıs 17, 2022
BM Güvenlik Konseyinde Bosna Hersek’e ilişkin güç mücadelesi
Mayıs 19, 2022

Saraybosna Belediye Başkanı Karic: Faşizmin şerri bir kez daha Avrupa’yı sardı

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da, 9 Mayıs Faşizme Karşı Zafer ve Avrupa Günü kutlamaları kapsamında Sönmeyen Ateş anıtına çelenk bırakıldı. Programa Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi Zeljko Komsic, Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karic, Saraybosna Kantonu yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Faşizmin kurbanlarını anarak Bosna Hersek’teki anti-faşizm geleneğine özen göstermenin önemini vurgulayan Karic, “Faşizmin şerrinin bir kez daha Avrupa’yı her zamankinden daha fazla sardığı günümüzde, anti-faşizm geleneğine önem verdiğimizi ve hiçbir şeyi hafife almamamız gerektiğini tekrarlamak önemlidir.“ dedi.

Saraybosna Belediye Başkanı Karic, “Barış, özgürlük, istikrar her gün uğrunda savaşmamız gereken bir şey. Anti-faşist geleneğimize ve tarihimize bir çocuk gibi sahip çıkmamız gerekiyor.” dedi.

Bosna Hersek Federasyonu Başkan Yardımcısı Milan Dunovic Sönmeyen Ateş Anıtı’na çiçek bıraktı ve basına yaptığı konuşmada, artık Bosna Hersek’in AB’den ve faşizm karşıtlığından hiç olmadığı kadar uzak olduğu izlenimini edindiğini söyledi.

Dunovic, sadece 9 Mayıs’ta değil, her gün anti-faşizm fikrinin önemli olduğunu vurguladı. https://timebalkan.com/saraybosna-belediye-baskani-karic-fasizmin-serri-bir-kez-daha-avrupayi-sardi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir