G-5HQRNHEWSG Saraybosna’da 500 kilogramlık bir uçak bombası daha bulundu – Bosnaklar1.com

Saraybosna’da 500 kilogramlık bir uçak bombası daha bulundu

Boşnak turist balayına geldiği Alanya’da intihar etti!
Eylül 3, 2019
Saraybosna’da 500 kilogramlık uçak bombası bulundu
Eylül 8, 2019

Saraybosna’da 500 kilogramlık bir uçak bombası daha bulundu

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da, İkinci Dünya Savaşı’ndan kaldığı tahmin edilen 500 kilogram ağırlığında bir uçak bombası daha bulundu.

Bosna Hersek Radyo ve Televizyon Kurumu binasının arkasındaki inşaat alanında, perşembe günü tesadüfen rastlanan uçak bombasının imhasının ardından devam eden inşaat çalışmalarında ikinci bir bomba daha tespit edildi.

Bosna Hersek Federasyonu Sivil Koruma İdaresi (FUCZ) Başkanı Fahrudin Solak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu bombanın, perşembe günü bulunan bombayla aynı özelliklere sahip olduğunu aktardı.

Bombanın pim tespitinin ardından etkisiz hale getirildiğini vurgulayan Solak, endişe edilecek bir durum olmadığını ifade etti.

İkinci Dünya Savaşı’nda bu bölgede Almanlara ait lojistik deposunun olduğu biliniyor. İngiltere yapımı bu uçak bombalarının da Kasım 1944’te Saraybosna’ya atılan bombalar olduğu iddia ediliyor. https://timebalkan.com/saraybosnada-500-kilogramlik-bir-ucak-bombasi-daha-bulundu/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir