G-5HQRNHEWSG Saraybosna’da ABD Büyükelçiliği önünde protesto – Bosnaklar1.com

Saraybosna’da ABD Büyükelçiliği önünde protesto

Boşnak Keleci Sehic’ten taraftarlara teşekkür
Ekim 31, 2021
Çavuşoğlu ve Lavrov Bosna Hersek’i görüştü
Kasım 1, 2021

Saraybosna’da ABD Büyükelçiliği önünde protesto

ABD’nin Bosna Hersek’teki siyasi kriz ve seçim reformu konusunda takındığı tavırdan hoşnutsuz olan vatandaşlar, ABD’nin Saraybosna Büyükelçiliği önünde bir protesto gösterisi düzenledi.

Protestoda ABD Başkanı Joe Biden’ın yanı sıra ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Bosna Hersek’te seçim reformu için görevlendirdiği özel temsilci Matthew Palmer’a yönelik mesajlar dikkat çekti.

İngilizce hazırlanan bazı pankartlarda Joe Biden Saraybosna’yı ziyaret etmeye davet edilirken, bazı pankartlarda da Bosna Hersek’teki devlet aleyhtarı faaliyetlerin cezalandırılması talep edildi.

Başkan Biden’a yönelik pankartlar genellikle Bosna Hersek’e yardım talepleri içerirken özel temsilci Matthew Palmer’a ilişkin pankartlarda ağır eleştiriler yer aldı.

Pankartlardan birinde Palmer, Bosna Hersek’te üçüncü bir entite kurmaya çalışmakla suçlanırken bir diğerinde ise “Palmer, bizi Ruslara teslim ettiğin için teşekkürler” diye yazıldı.

Gösteride bazı protestocuların da Bosnalı Sırp lider Milorad Dodik’i ülkede anayasal düzeni bozmakla suçlayan pankartlar taşıdıkları görüldü. https://timebalkan.com/saraybosnada-abd-buyukelciligi-onunde-protesto/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir