G-5HQRNHEWSG Saraybosna’da silahlı çatışma – Bosnaklar1.com
TİKA’dan Bosna Hersek’e tarım desteği
Ekim 28, 2018
Karadağ’dan göç eden Boşnaklar’ın belgeseli çekiliyor
Ekim 28, 2018

Saraybosna’da silahlı çatışma

Avrupa Birliği'nin (AB) 2016'da Batı Balkan rotasını kapatmasının ardından Avrupa ülkelerine ulaşmak için alternatif güzergahlar arayan ve yıl başından itibaren yoğun bir şekilde Bosna Hersek'e yönelen sığınmacıların, Hırvatistan sınırına yakınlarındaki bekleyişi devam ediyor. Farklı ülkelerden gelen ve aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu yüzlerce sığınmacı, Bosna Hersek'in, AB üyesi Hırvatistan ile olan Maljevac Sınır Kapısı'daki bekleyişlerini soğuk hava ve karanlığa rağmen sürdürüyor. Sınır hattında emniyet güçleri güvenlik barikatları kurarken, bu barikatları geçmek isteyen sığınmacı ve polisler arasında kısa süreli arbedeler yaşanıyor. Bosna Hersek Sınır Polisinin müdahalesi üzerine sığınmacılar ile emniyet güçleri arasında arbede yaşandı. Arbede esnasında bazı sığınmacılar yaralanırken, bu kişilere ilk yardım ekipleri müdahale etti. Hırvatistan sınırında da güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarıldığı gözlendi. ( Samir Yordamoviç - Anadolu Ajansı )

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da otomobil hırsızları ile polis arasında çıkan silahlı çatışmada bir polis hayatını kaybetti, bir polis ağır yaralandı.

Saraybosna Kantonu (KS) İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Suvada Kuldija, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alipasino Polje semtinde saat 04.20’de meydana gelen silahlı çatışmada, 1 polisin olay yerinde hayatını kaybettiğini ifade etti. Kuldija, silahlı çatışmada yaralanan diğer polisin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Ülke basınına göre, olayda otomobil hırsızları Hırvatistan plakalı bir aracı çalmak istedi. Polisin müdahalesine hırsızların silahla karşılık vermesi sonucu çatışma yaşandı.

AA

http://timebalkan.com/saraybosnada-silahli-catisma/

Avrupa Birliği’nin (AB) 2016’da Batı Balkan rotasını kapatmasının ardından Avrupa ülkelerine ulaşmak için alternatif güzergahlar arayan ve yıl başından itibaren yoğun bir şekilde Bosna Hersek’e yönelen sığınmacıların, Hırvatistan sınırına yakınlarındaki bekleyişi devam ediyor. Farklı ülkelerden gelen ve aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu yüzlerce sığınmacı, Bosna Hersek’in, AB üyesi Hırvatistan ile olan Maljevac Sınır Kapısı’daki bekleyişlerini soğuk hava ve karanlığa rağmen sürdürüyor. Sınır hattında emniyet güçleri güvenlik barikatları kurarken, bu barikatları geçmek isteyen sığınmacı ve polisler arasında kısa süreli arbedeler yaşanıyor. ( Samir Yordamoviç – Anadolu Ajansı )


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir