G-5HQRNHEWSG Selahattin Demirtaş’tan skandal Aliya İzzetbegoviç benzetmesi – Bosnaklar1.com

Selahattin Demirtaş’tan skandal Aliya İzzetbegoviç benzetmesi

Bosna Hersek medyası da soykırım inkarcısına Nobel verilmesine tepkili
Aralık 12, 2019
Beşiktaş, Boşnak futbolcu Ajdin Hasic’in imza parasını düşürmeye çalışıyor
Aralık 19, 2019

Selahattin Demirtaş’tan skandal Aliya İzzetbegoviç benzetmesi

Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, skandal bir benzetme yaptı. Demirtaş, kendini ‘Bilge Kral’ Aliya İzzetbegoviç’e benzeterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı yaptı.

Eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevinden açıklamalarda bulundu.

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre; Demirtaş, kendini çağa iz bırakan Müslüman önder Aliya İzetbegoviç’e benzeterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

“Erdoğan’a bir kitap tavsiyesinde bulunayım”
Terör tutuklusu Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye toplumu benim ve arkadaşlarımın, siyasi nedenlerle hapiste olduğumuzu biliyor. Zaten Erdoğan bunu öyle gizlemiyor. Canlı yayınlarda yargıya açık açık talimatlar veriyor, yargı da buna tıpış tıpış uyuyor. Ama halk bunun farkında. O nedenle asla bize olan güveninden vazgeçmiyor, sevgisi azalmıyor. AKP kendi siyasi ikbali için bizi hapse attırdı ama biz içeriden onun siyasi ikbalini adım adım bitiriyoruz. Gün gelecek, bizi hapse attırdığı için pişman olacak. O çok sevdiği koltuktan, makamdan, şatafattan hiçbir şey kalmadığında bunu daha iyi anlayacak. Halkımız bizlere güvenmeye devam etsin. Biz de halkımıza her daim sadakatle bağlı kalacak ve demokrasi, barış özlemlerini mutlaka dindireceğiz. Kitap okumayı pek sevmez ama Erdoğan’a bir kitap tavsiyesinde bulunayım; tarihe ‘Bilge Kral’ olarak geçen Aliya İzzetbegoviç’in anıları. Onu da bölücülükle, teröristlikle suçlamışlardı. Korkutmak, yok etmek için hapse atmışlardı, tıpkı kendisinin bugün bize yaptığı gibi. Aliya da teslim olmamıştı, Bosnalılar da. Bedeli ağır olsa da insanlık onuru faşizm karşısında kendini korumayı bir kez daha başarmıştı. Tarih karşısında Aliyalar değil, Miloseviçler utanç abidesi konumundalar şimdi. Benim şahsen, ülkenin geleceğinde bizzat yer almalıyım diye ne bir telaşım ne hırsım ne de hevesim var. Ama temsil ettiğimiz gelenekten birileri kesinlikle olacaktır. Faşizmin temsilcileri ise lanetle anılacaklardır. Bosna’da, Almanya’da, İspanya’da, İtalya’da, Irak’ta olduğu gibi.” https://www.yeniakit.com.tr/haber/selahattin-demirtastan-skandal-aliya-izzetbegovic-benzetmesi-erdogana-bir-tavsiyede-bulunayim-963707.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir