G-5HQRNHEWSG Şeyhü’l-Meşayih Sırrı Hacimeyliç Vefat Etti – Bosnaklar1.com

Şeyhü’l-Meşayih Sırrı Hacimeyliç Vefat Etti

Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç: Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’la Yeniden Doğdu
Mart 30, 2021
Malezya’dan Bosna Hersek’e 50 Bin Doz Aşı Hibesi
Mart 31, 2021

Şeyhü’l-Meşayih Sırrı Hacimeyliç Vefat Etti

Bosna Hersek İslam Birliği Riyaseti Tarikatlar Merkezi Başkanı Şeyhü’l-Meşayih Sırrı Hacimeyliç (Sirrija ef. Hadžimejlić), bugün Visoko’da vefat etti.
Soyu Anadolu’dan Balkanlar’a mürşid-i kâmil aramak için gelen Muhammed Meyli Baba’ya dayanan ve Şeyh Refik Hacimeyliç’in oğlu ve Şeyh Hasan Hacimeyliç’in torunu olan Sırrı Efendi, 79 yaşında vefat etti. Sırrı Hacimeyliç’in cenaze namazı, 1 Nisan Perşembe günü saat 15:00’te Radinovići’deki tekkenin önünde kılınacak.

1 Şubat 1942 doğumlu Sırrı Efendi, ilk İslami eğitimini babası Refik Efendi’den almış, 1972’de Şam’daki Furkan Yüksek Şeriat Medresesi’nden mezun olmuştu. 37 sene boyunca Bosna Hersek’in çeşitli yerlerinde imam, hatip ve muallim olarak hizmet veren Sırrı Efendi, 1997 yılında emekli olmuş ve doğduğu Radinoviçi’de (Visoko) bir tekke inşa etmişti.

1976 yılında nakibendi şeyhi Seyyid Muhammed Bedreddin Abidin’den hilafetname alan Şeyh Sırrı Efendi, 2009 yılından bu yana Şeyhü’l-Meşayih unvanını taşıyordu.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir