G-5HQRNHEWSG Sırbistan Cumhurbaşkanına Zor Soru: Saraybosna’ya Ateş Ettin mi? – Bosnaklar1.com

Sırbistan Cumhurbaşkanına Zor Soru: Saraybosna’ya Ateş Ettin mi?

Kızılay’ın ‘İyilik Konvoyu’ Bosna Hersek’te
Mart 3, 2021
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bosna Hersek Savunma Bakanı Sıfet Podzic ile Bir Araya Geldi
Mart 3, 2021

Sırbistan Cumhurbaşkanına Zor Soru: Saraybosna’ya Ateş Ettin mi?

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Saraybosnalı gazeteci Senad Hacifeyzoviç’e verdiği mülakat sırasında ilginç bir soruyla karşılaştı.
Aşı bağışı için geldiği Saraybosna’da Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ile yaptığı toplantıdan sonra FACE TV’den Senad Hacifeyzoviç’e konuşan Vuçiç, “15 Nisan’a kadar FACE TV’ye canlı röportaj vermezsem, beni o günden sonra yalancı olarak adlandırabilirsiniz. Fakat röportaj için Belgrad’a gelmeniz gerekiyor. Çekim yapmanız için size göstereceklerim olacak” diye konuştu.

5 Mart Cuma günü yayınlanacak röportajda Hacifeyzoviç, Vuçiç’e “Bosna Hersek’in bağımsızlık gününü niçin kutlamadığı” ve savaş sırasında “Saraybosna’ya ateş edip etmediği” gibi cesur sualler yöneltiyor.

Saraybosna, Bosnalı Sırplar tarafından kuşatma altında tutulduğu dönemde Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç, Sırp politikasının önde gelen isimlerinden eski Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç ve Lahey’de yargılanan Çetnik lider Voyislav Şeşely ile birlikte Saraybosna’yı kuşatan Bosnalı Sırp güçleriyle birlikte görüntülenmişti.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir