G-5HQRNHEWSG Srebrenitsa Annelerinden Dodik’e: İnsan Olmaya Çalış! – Bosnaklar1.com

Srebrenitsa Annelerinden Dodik’e: İnsan Olmaya Çalış!

Bosna Hersek Büyükelçisi Adis Alagiç: Türkiye’yi çok önemli bir partner olarak görüyoruz
Kasım 24, 2020
Dünyaca Ünlü Blogger, Bosna Hersek’e Hayran Kaldı
Kasım 24, 2020

Srebrenitsa Annelerinden Dodik’e: İnsan Olmaya Çalış!

Soykırım ve savaş suçlarının kurbanlarının oluşturduğu dört dernek, ortak bir açıklama yayınlayarak Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik’in Srebrenitsa Soykırımı’nı inkar eden açıklamalarını kınadı.
Srebrenitsa ve Jepa Anneleri Hareketi Başkanı Munira Subaşiç, Srebrenitsa Kadınları Derneği Başkanı Hayra Çatiç, Podrinye Bratunats Kadınları Derneği Başkanı Şuhra Sinanoviç ve Srebrenitsa Anneleri Derneği Başkanı Fadila Efendiç tarafından imzalanan açıklamada, Bosna Hersek’te yayın yapan Face TV televizyonunda gazeteci Senad Hacifeyzoviç’in konuğu olduğu programda Dodik’in Srebrenitsa’daki soykırıma ilişkin bir dizi yalan ve tahkir edici ifade kullandığına dikkat çekildi.

Açıklamada, “Siz, Sırp Cumhuriyeti’nde Srebrenitsa Soykırımı’nı tanıyan ilk yetkili olarak öne çıktığınızda biz annelerin desteğini almıştınız. Şimdi tam tersi yöne döndünüz ve soykırımı inkar ediyorsunuz ve kurbanların annelerini incitiyorsunuz” denildi.

Dodik’in hareketlerinin insanlık ve ahlaka ait her türlü ölçüyü aştığı vurgulanan açıklamada, “Bir insan ve bir baba olarak uzun zaman önce itiraf ettiğiniz şeyin arkasında durmamak ayıp değil mi? Neden şimdi olanları küçümsemeye ve kurbanları incitmeye başladınız?” denildi.

Bosnalı Sırp siyasetçiye “bin defa tekrarlanan yalanın gerçek olacağı inancına” güvenmeme çağrısı yapılan açıklama, “İnsan olmaya çalışın!” ifadesiyle son buldu.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir