G-5HQRNHEWSG Srebrenitsa’da sonbahar hüznü – Bosnaklar1.com
Boşnaklar Almanya’ya göç ediyor
Ekim 28, 2018
Bosna Hersek Başbakanı Zvizdic`ten İBB`ye ziyaret
Ekim 30, 2018

Srebrenitsa’da sonbahar hüznü

Bosna Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'da, sonbaharın renkleri hüzün dolu görüntüler oluşturdu. İkinci Dünya Savaşı'nın ardından Avrupa'da yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak nitelendirilen ve en az 8 bin 372 Boşnak sivilin katledildiği Srebrenitsa soykırımının yaşandığı şehir sonbaharın renklerine büründü. Srebrenitsa'da 23 yıl önce öldürülen 6 bin 610 Boşnak'a ait mezarın bulunduğu Potoçari Anıt Mezarlığı, sonbaharın hüzünlü yanını derinden hissettiriyor. ( Adem Mehmedovic - Anadolu Ajansı )

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaşanan en geniş çaplı katliam olan Srebrenitsa’da sonbahar hüzünlü renklerle yaşanıyor.

Bosna Hersek’in doğusundaki Srebrenitsa‘da, sonbaharın renkleri hüzün dolu görüntüler oluşturdu.

İkinci Dünya Savaşı’nın ardından Avrupa’da yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak nitelendirilen ve en az 8 bin 372 Boşnak sivilin katledildiği Srebrenitsa soykırımının yaşandığı şehir sonbaharın renklerine büründü.

Srebrenitsa’da 23 yıl önce öldürülen 6 bin 610 Boşnak’a ait mezarın bulunduğu Potoçari Anıt Mezarlığı, sonbaharın hüzünlü yanını derinden hissettiriyor.

Kaynak : http://timebalkan.com/srebrenitsada-sonbahar-huznu/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir