G-5HQRNHEWSG TİKA’dan Bosna Hersek’te atık su testleri eğitimi – Bosnaklar1.com

TİKA’dan Bosna Hersek’te atık su testleri eğitimi

Milanovic: Bosna Hersek ve diğer Balkan ülkeleri çoktan AB üyesi olmalıydı
Temmuz 1, 2023
Saraybosna’daki Gazi Hüsrev Bey Medresesi 473’üncü mezunlarını verdi
Temmuz 1, 2023

TİKA’dan Bosna Hersek’te atık su testleri eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Bosna Hersek’in Tesanj kentinde atık su testleri eğitimi yapıldı.

TİKA’dan yapılan açıklamada, atık su testleri eğitimine Una Sana Kantonu Tarım Enstitüsü’nde görevli laboratuvar personelinin katıldığı aktarıldı.

Una Sana Kantonu Tarım Enstitüsü’nün toprak, gıda, bal ve hayvan yemi üzerine Bosna Hersek ve Avrupa Birliği’nde (AB) geçerliliğe sahip analiz hizmeti sunduğu belirtilen açıklamada, TİKA’nın desteğiyle verilen eğitim kapsamında enstitünün akreditasyon alarak Una Sana Kantonu’ndaki tek yetkili test merkezi olacağı ifade edildi.

Açıklamada, 2000’de kurulan enstitünün, uluslararası standart yetkinliğine sahip olduğu ve kanton sınırları içerisindeki 8 belediyedeki çiftçilere ve firmalara yönelik yılda binden fazla analiz hizmeti verdiği anımsatıldı.

TİKA’nın daha önce de enstitü bünyesinde hizmet veren laboratuvara teknik ekipman desteği sağladığı anımsatıldı. https://timebalkan.com/tikadan-bosna-hersekte-atik-su-testleri-egitimi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir