G-5HQRNHEWSG Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Kavazovic ile görüştü – Bosnaklar1.com

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Kavazovic ile görüştü

Bosna Hersek’teki Osmanlı eseri Hünkar Camisi, tarihe ışık tutuyor
Ekim 29, 2023
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Saraybosna’da hutbe irat etti: Bütün müminler kardeştirler
Kasım 2, 2023

Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Kavazovic ile görüştü

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki programları kapsamında Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic ile bir araya geldi.

Kavazovic ile Bosna Hersek İslam Birliği idare binasında görüşen Erbaş, burada yaptığı açıklamada, Saraybosna’ya her gelişlerinde ayrı bir mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Erbaş, Saraybosna’yı özlediklerini dile getirerek, şehrin Osmanlı döneminde yapılan cami ve medrese gibi eserlerle kendileri için ayrı bir anlam taşıdığını belirtti.

Kavazovic de “Kardeş Bosna’ya hoş geldiniz” diyerek, Bosna Hersek ile Türkiye’nin tarihi bağları bulunduğunu vurguladı.

Kavazovic, Erbaş’ın ülkedeki en önemli Osmanlı eserlerinden Gazi Hüsrev Bey Camisi’nde hutbe verecek olmasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini ifade etti.

Erbaş ve Kavazovic, görüşmeden sonra bağımsız Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç’in Kovaçi Şehitliği’ndeki kabrini ziyaret etti.

Ziyaretlerde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ve Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin de yer aldı. https://timebalkan.com/turkiye-diyanet-isleri-baskani-erbas-bosna-hersek-islam-birligi-baskani-kavazovic-ile-gorustu/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir