G-5HQRNHEWSG Türkiye İle Bosna Hersek Arasındaki İlişkiler – Bosnaklar1.com

Türkiye İle Bosna Hersek Arasındaki İlişkiler

Boşnakça Dil Kursu Başlıyor
Eylül 26, 2017
Resimleriyle İstanbul’dan Bosna’ya Kardeşlik Köprüsü Kurdu
Eylül 27, 2017

Türkiye İle Bosna Hersek Arasındaki İlişkiler

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Covic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Koç ile görüştü.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Covic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Haldun Koç’u kabul etti.

Mostar’da gerçekleştirilen görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, ikilinin Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin son derece iyi olduğu konusunda mutabık oldukları ifade edildi.

Bosna Hersek’in NATO’ya üyelik süreci kapsamında Üyelik Eylem Planı’nın (MAP) aktif hale getirilmesinin gerekliliğinin de ele alındığı görüşmede, Büyükelçi Koç’un, Bosna Hersek’in AB ve NATO’ya üyelik süreçlerinin Türkiye tarafından da desteklendiğini yinelediği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, Covic ile Koç’un iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin de gelecek dönemde daha üst seviyelere çıkarılması noktasında hemfikir oldukları belirtildi, ikilinin Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki dostluğun her daim sürmesi temennisinde bulunduğu ifade edildi.

Kaynak : beyazgazete.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir