G-5HQRNHEWSG Türkiye’nin Yeni Bosna Hersek Büyükelçisi Sadık Babür Girgin – Bosnaklar1.com

Türkiye’nin Yeni Bosna Hersek Büyükelçisi Sadık Babür Girgin

Bosna Hersek Federasyonu, Fatih Terim’i milli takımın başına getirmek istiyor
Aralık 7, 2020
Bosna Hersek’te Savaş Suçu Zanlılarına Operasyon
Aralık 8, 2020

Türkiye’nin Yeni Bosna Hersek Büyükelçisi Sadık Babür Girgin

Türkiye’nin Bosna Hersek Büyükelçiliği’ne Sadık Babür Girgin atandı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği’ne Dışişleri Bakanlığı Balkanlar ve Orta Avrupa Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Sadık Babür Girgin atandı.

Ayrıca, Türkiye’nin Sırbistan Büyükelçiliği’ne Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Slovenya Büyükelçiliği’ne ise Büyükelçi Aylin Taşhan atandı. Eski Saraybosna büyükelçilerinden Cihad Erginay ise Kabil büyükelçisi oldu.

Sadık Babür Girgin Kimdir?

1969 doğumlu ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu Girgin, 1992 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girmiş, 2011-2013 yılları arasında Güney Asya Genel Müdür Yardımcısı olarak hizmet vermiş, 2013-2017 yılları arasında ise Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi olarak görev yapmıştı. Tecrübeli diplomat, 2018’den bu yana Dışişleri Bakanlığı Balkanlar ve Orta Avrupa Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir