G-5HQRNHEWSG Tuzluca ile Bosna Hersek-Tuzla “Kardeş Şehir” olacak – Bosnaklar1.com

Tuzluca ile Bosna Hersek-Tuzla “Kardeş Şehir” olacak

Bosna Hersek’te altın rezervi bulundu
Temmuz 9, 2023
TBMM Başkanı Kurtulmuş, IUS İstanbul Bürosu’nu ziyaret etti
Temmuz 9, 2023

Tuzluca ile Bosna Hersek-Tuzla “Kardeş Şehir” olacak

Iğdır Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Bosna Hersek Tuzla Turizm Bakanlığı yetkilileri arasında Iğdır’ın Tuzluca ilçesi ile Bosna Hersek’in Tuzla Şehrinin “kardeş şehir” olması amacıyla bir ön görüşme yapıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Tuzla Kantonu Turizm Bakanlığına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Burada Tuzla Turizm Bakanı ile bir araya gelen Rektör Alma, Iğdır’ın Tuzluca ilçesi ile Tuzla şehrinin “kardeş şehir” olması amacıyla bir görüşme yaptı.

İkili arasında yapılan görüşmede, bu projenin gerçekleşmesiyle birlikte iki şehir arasındaki tarihi bağların güçleneceği ve kültürel, sosyal, ekonomik, ticari alanlarda iş birliğini artacağı yönünde değerlendirmeler yapıldı.

İki heyet arasında yapılan görüşmede Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş da yer aldı.

“Bu proje Dostluğumuzu Pekiştirecek”

Tuzla Kantonu Turizm Bakanlığında yapılan görüşmelerin ardından açıklamalarda bulunan Rektör Alma, “Tuzluca ilçemiz ve Tuzla’nın isim benzerliği var. Bundan dolayı bu iki yerin ‘kardeş şehir’ adı altında ortak bir paydada buluşmasının her iki ülke açısından da iyi olacağını düşündük ve bu yönde bir görüşme gerçekleştirdik. Tuzla ve Iğdır kadim kültürleri olan tarihi şehirlerdir. Bugün attığımız ilk adımlar ile candan öte kardeşliğimizin, kültürel ve sosyal projelerle taçlanmasını temenni ediyorum ve bu görüşmenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. https://timebalkan.com/tuzluca-ile-bosna-hersek-tuzla-kardes-sehir-olacak/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir