G-5HQRNHEWSG Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, Çiftlikbank üyelerine ses kaydı yolladı – Bosnaklar1.com

Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, Çiftlikbank üyelerine ses kaydı yolladı

‘Alija’nın senaristi ‘Bilge Kral’ı anlattı
Mart 16, 2018
Afrin son durum TSK’dan yeni açıklama
Mart 17, 2018

Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, Çiftlikbank üyelerine ses kaydı yolladı

Uruguay’a kaçan Mehmet Aydın, Çiftlikbank üyelerine ses kaydı yolladı: Ödemeleri Bitcoin ile yapacağım

“Herkesin hakkını ödeyebilmek için Türkiye’de cezaevinde kalmak yerine Uruguay’da işlerime devam edeceğim”

Yüksek kâr vaadiyle sanal hayvan satan ‘Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın, mağdur ettiği Çiftlik Bank üyelerine ses kaydı gönderdi. Aydın, ‘hapse girmek yerine Uruguay’a gittiğini’ söyleyerek mağdurlara ‘geçmiş olsun’ dedi.

Çiftlik Bank CEO’su, bunların satılarak mağdurlara ödeme yapılacağını, kalan kişilere de ‘Bitcoin’le ödeme yapacağını’ öne sürdü.

Mehmet Aydın, 8 dakikalık ses kaydına medyayı suçlayarak başladı ve kayıtın önemli bir bölümünde hayat hikayesini anlattı.

Aydın şu açıklamayı yaptı:

“Biz size Bakanlık banka hesabımızı kapattı ya da aylık limitimizi kapattı diye bir şey söylemedik. Şu anda basında çıkan haberler yüzünden tüm bankalar bizimle çalışmayı kesti. Kıbrıs’ta şu anda hiçbir banka bizimle çalışmıyor. Papara’ya da para atamıyoruz. Para atamadığımız için de Papara’daki mevcut parayla idare etmeye çalışıyoruz. Mevcut paramız da normal çekimlerle, her gün yapılan çekimlerle fazla gitmeyeceği için şu anda aylık olarak çekimlere devam edebilecek herkes. Kimse panik yapmasın.

Herkesin hakkını ödeyebilmek için Türkiye’de cezaevinde kalmak yerine Uruguay’da işlerime devam edip insanlara haklarını iade etmek için sonuna kadar çalışacağım.

Devlet, şirketin tüm mal varlıklarına el koydu. Buna rağmen herkesin ödemeleri yapılacak. Bu benim sözümdür. Herkesin ödemeleri şu anki Bitcoin üretimimizden yapılacaktır. Ama iki yıl sürer, ama üç yıl sürer bir şekilde bu ödemeleri yapacağım.”

Çiftlik Bank’ta birlikte çalıştığı insanların yolsuzluk yaptığını söyleyen Aydın, ‘Türkiye’de hapse girmemek için Uruguay’da olduğunu’ doğruladı.”

İşte o ses kaydı:

Kaynak : http://t24.com.tr/haber/uruguaya-kacan-mehmet-aydin-ciftlik-bank-uyelerine-ses-kaydi-yolladi-odemeleri-bitcoin-ile-yapacagim,583405

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir