G-5HQRNHEWSG Whatsapp, Hindistan’da ‘yönlendirme’ hizmetini kısıtlıyor – Bosnaklar1.com

Whatsapp, Hindistan’da ‘yönlendirme’ hizmetini kısıtlıyor

Instagram’a yeni özellik!
Temmuz 21, 2018
Facebook’tan soruşturma!
Temmuz 22, 2018

Whatsapp, Hindistan’da ‘yönlendirme’ hizmetini kısıtlıyor

Sohbet uygulaması WhatsApp, 200 milyon kişinin hizmetlerini kullandığı Hindistan’da, sahte haberlerin yol açtığı linç dalgasından sonra bu ülkede, “yönlendirme” hizmetlerini kısıtladığını açıkladı.

Hindistan hükumeti WhatsApp’ı yasal yollara başvurmakla tehdit ederek şirketten yeni tedbirleri devreye sokmasını istemişti.

Ülkede son iki ay içinde viral olan WhatsApp mesajlarında çocuk kaçırma ve benzeri olaylarla ilgili olarak suçlanan 20’yi aşkın kişi öfkeli kalabalıklar tarafından linç edildi.

Perşembe günü akşam saatlerinde Hindistan hükumeti tarafından yapılan açıklamada kötü niyetli söylentilerin yayılmasına vesile olan WhatsApp’ın yasal sorumluluklarından kaçamayacağı ve hesap vermesi gerektiği kaydedilmişti.

Facebook’un sahip olduğu WhatsApp şirketi bu tehdide bugün Hindistan’daki kullanıcıların birbirine mesaj “yönlendirme” kapasitesini kısıtlamaya çalışacağını söyleyerek yanıt verdi.

Açıklamaya göre Hindistan’daki kullanıcıların mesaj yönlendirmesi kısıtlanırken, üye olunabilecek ve yönlendirme yapılabilecek WhatsApp grubu sayısı da kullanıcı başına beş ile sınırlandırılacak.

Açıklamada hızlı yönlendirme yapmaya yarayan işlevin de kaldırılacağı kaydediliyor.

Şirket açıklamasında “Gözlemlemeyi sürdüreceğimiz bu değişikliklerin, WhatsApp’ın, tasarım amacı olan özel mesajlaşma ortamı olarak kullanılmasına hizmet edeceği inancındayız” denildi.

Kaynak : http://halktv.com.tr/whatsapp-hindistanda-yonlendirme-hizmetini-kisitliyor-326373


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir