G-5HQRNHEWSG Yaz kış demeden tüketilen salatalığın faydaları nelerdir? – Bosnaklar1.com

Yaz kış demeden tüketilen salatalığın faydaları nelerdir?

Apple iTunes’un fişini çekti!
Haziran 6, 2019
Bebeklerde diş çıkarma ağrıları kaç gün sürer?
Haziran 6, 2019

Yaz kış demeden tüketilen salatalığın faydaları nelerdir?

Vücudu gençleştirici özelliği bulunan ve zayıflamak isteyenlere sağladığı fayda açısından diyet listelerinde sıklıkla yer alan salatalığın bilmediğiniz daha birçok faydası mevcuttur.
Genellikle turşularda, salatalarda veya söğüş olarak tükettiğiniz salatalığı tüm vücudunuzun sağlıklı olması için artık daha sık yemelisiniz. Vitamin ve mineral deposu olan salatalığın, insan sağlığına ağız kokusundan tutun da kaybettiğiniz sıvıyı düzenlemeye kadar faydası bulunur. İşte salatalığın bilmediğiniz faydaları.

Salatalığın faydaları
-Diyet listelerinin ilk sıralarında yer alan salatalık kilo vermede yardımcı olur. Vücudun sıvı oranını dengeleyerek, kişiyi mevsim değişikliğine hazırlar.
-Ağız kokusuna neden olan durumları azaltır. Salatılık, aynı zamanda mide asidini ve sıvısını dengeleyerek yanma ekşime gibi şikayetlerin yaşanmasını önler.
-Salatalık, içerdiği silis maddesi sayesinde kemik ve kas dokularını yenileyerek deforme olmalarını engeller.

-Vücudun hastalıklara karşı günlük B ve C vitamini alması gerekir. İki adet salatalık vücudun günlük ihtiyacı olan bu vitaminleri sağlayabilir.
-Sindirim problemlerinin yaşanmasını önlemede etkili olan salatalık, zengin lif içeriği bakımından şişlik ve kabızlığı engeller.
-Böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler. Böylece enfeksiyon kapma oranını azaltır.
-Mevsim geçişlerinde vücudun sıvı dengesini sağlayarak ısı oranını ayarlar.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir