G-5HQRNHEWSG YouTube fenomenleri çocuklara kilo aldırabilir – Bosnaklar1.com

YouTube fenomenleri çocuklara kilo aldırabilir

2018’in en değerli 5 firması açıklandı!
Haziran 15, 2018
YouTube’da porno skandalı
Haziran 15, 2018

YouTube fenomenleri çocuklara kilo aldırabilir

YouTube fenomenleri, çocukları sağlıksız atıştırmalıklar tüketmeye teşvik ediyor olabilir.

YouTube fenomenlerinin, çocukları sağlıksız atıştırmalıklar tüketmeye teşvik ediyor olabileceği iddia edildi. Liverpool Üniversitesi tarafından yapılan ve Avrupa Obezite Kongresinde sunulan çalışmada, YouTube’da popüler videoları izleyen çocukların, izlemeyenlerden yüzde 26 daha fazla yağlı atıştırmalık tükettiğini ortaya koydu.

Çalışma çerçevesinde Instagram’da 10,9 milyon takipçisi bulunan Zoella ve 4,6 milyon takipçiye sahip Alfie Deyes gibi sosyal medya yıldızlarına çocukların verdiği tepkiler incelendi. Araştırmacılar, 176 çocuğu 3 gruba ayırarak, ünlülerin sağlıksız atıştırmalık tüketen, sağlıklı beslenen ve bir şey yemezken çekilen resimleri gösterildi.

Daha sonra çocuklara üzüm, havuç, çikolata ve şeker dahil çeşitli atıştırmalıklar önerildi. Araştırmada, ünlülerin sağlıksız atıştırmalık tüketen resimleri gösterilen çocukların ortalama 448 kalori, bu resimlere bakmayan gruptakilerin ise 357 kalori aldığı gözlendi. Ancak araştırmanın küçük bir kitle ile yapıldığını ve bilemsel bir yanının olmadığını belirtelim.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/internet/youtube-fenomenleri-cocuklara-kilo-aldirabilir-5b0baec3e54d4468e41a7972


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir