G-5HQRNHEWSG Zaev-Zvizdiç: Makedonya ile Bosna Hersek Dost Ülkelerdir – Bosnaklar1.com

Zaev-Zvizdiç: Makedonya ile Bosna Hersek Dost Ülkelerdir

Merhum Şemsudin Kuçeviç’i Anma Programı
Kasım 14, 2017
Facebook’da bir devir kapanıyor! O buton…
Kasım 14, 2017

Zaev-Zvizdiç: Makedonya ile Bosna Hersek Dost Ülkelerdir

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev bugün Üsküp’te Bosna Hersekli mevkidaşı Bakanlar Konseyi Başkanı Deniz Zvizdiç’i ağırladı.

resim
Başbakanlar Zaev ile Zvizdiç arasında başbakanlıkta gerçekleşen ikili ve heyetler arası görüşmlerde iki ülke arasındaki ilişkiler masaya yatırıldı. Görüşmenin ardından Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile Bosna Hersek Başbakanı Zoran Zvizdiç ortak basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında konuşan Zaev, “Makedonya ile Bosna Hersek dost ülkelerdir. Çok iyi ilişiklerimiz mevcut. Aramızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Başbakanlar olarak iki ülke arasındaki ilişkileri tüm alanlara taşımak ve ilerletmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda tüm görüşme fırsatlarını değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Zaev açıklamasının devamında her iki tarafın Batı Balkan ülkeleri hakkındaki tutumları AB üyeliği olduğunu kaydetti.

Bosna Hersek Başbakanı Deniz Zvizdiç, açıklamasında Makedonya ile Bosna Hersek’in çok etnikli yapıya sahip iki dost ülke odluklarını ifade etti.

Zvizdiç, ayrıca Makedonya ile Bosna Hersek’in yakın ilişki içerisinde olduklarını ve bunun Batı Balkan bölgesindeki refah için ciddi önem teşkil ettiğini belirtti.

Kaynak : http://netvijesti.com/Haber/4028/Zaev-Zvizdic-Makedonya-ile-Bosna-Hersek-Dost-ulkel


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir