G-5HQRNHEWSG Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ahitname Hediye Etti!.. – Bosnaklar1.com

Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ahitname Hediye Etti!..

İTO Başkanı Boşnak Hemşehrimiz Avdagiç : “Oyumu güçlü Türkiye’den yana kullanacağım”
Haziran 21, 2018
Boşnaklardan Başbakan Yıldırım’a Sancak Bayrağı
Haziran 22, 2018

Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ahitname Hediye Etti!..

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Suat Nezir’den CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Fatih Sultan Mehmet’in Balkanlar’da yaşayan halka istedikleri gibi yaşayabilmelerine güvence veren ‘İlk insan hakları bildirgesi’ olan ‘AHİTNAME’yi hediye ettiler.

CHP İl Başkanı Deniz Yücel’in hazırladığı programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de ilk olarak bugün STK ve Muhtarlarla buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ahitnameyi alırken şunları ifade etti;

Ahitneme’yi veren İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Gül’e ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Nezir’e teşekkür eden Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Trakya’nın, Balkanların tarihine baktığımızda büyük acılar, dramlar görürsünüz. Oradan insanlar Türrkiye’ye geldiler. Onlar Türkiye’ye gelirken kültürlerini de getirdiler. O müzik aslında bizim müziğimiz, o kültür bizim kültürümüz. Onlar bu ülkenin bütün alanlarında yer aldılar. Milletvekili, bakan oldular, iş dünyasında önemli makam elde ettiler, hayatın her alanında yer aldılar ve topluma örnek oldular. Onları ezik insanlar olarak asla tanımlamıyoruz. Onlar her zaman başımızın üzerinde. Kendilerine şükran borçluyuz. Yılların baskısına rağmen asla kültürlerinden, inançlarından kopmamışlardır. Osmanlı’dan bu yana dik ve onurlu duruşlarını sergilediler. Balkanlardan göç edip Türkiye’ye gelenlere her zaman saygı duyuyoruz.” Dedi.

Bu Buluşmada İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül Ahitname’yi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na vermemiz için bize imkân yaratan CHP İl Başkanı Deniz Yücel’e dernek olarak teşekkür ediyoruz.

Boşnakları İzmir’deki Başkanı Gül şöyle devam etti; ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bundan 563 yıl önce Fatih Sultan Mehmet’in kaleme alarak duyurduğu Balkanlarda yaşayan herkesin özgürce ibadetlerini yapabileceğini kimsenin karışmayacağını taahhüt ediyor. Bu Ahitname aslında dünyanın ilk insan hakları bildirgesini vermemizin nedeni Türklerin ne kadar adaletli olduğunu gösteriyor, gittiği yerlere adalet getiriyor, herkesin haklarını eşit görüyor. Bu Ahitname bunun en güzel örneği. Boşnak toplumu olarak İzmir’de iki Belediye Başkanı ve iki CHP İl Yönetici’si var. Önümüzdeki Yerel Yönetim seçimlerinde daha fazla Boşnak Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi görmek isteriz’ dedi.

Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Suat Nezir şunları söyledi;

‘AKP Yalova Milletvekili Adayı Meliha Akyol’un Balkan Camiası hakkında ‘Kendisini ifade edemeyen ezik insanlar’ ifadesini kullandığını balkan camiası için söylenen hakaret içeren bu sözlere balkan camiası gereken cevabı verdi. ‘Ezik’ yaftasını ne Balkan camiasına nede toplumun diğer katmanlarına kullanmak doğru değil çok yanlış olduğu gibi kimsenin de haddine değil kesinlikle kabul etmiyoruz’ dedi.

Kaynak : http://www.egedesentez.com/guncel/abdullah-gul-chp-genel-baskani-kemal-kilicdarogluna-ahitname-hediye-etti.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir