G-5HQRNHEWSG Boşnaklardan Başbakan Yıldırım’a Sancak Bayrağı – Bosnaklar1.com

Boşnaklardan Başbakan Yıldırım’a Sancak Bayrağı

Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ahitname Hediye Etti!..
Haziran 22, 2018
YouTube Premium Türkiye sayfası açıldı
Haziran 26, 2018

Boşnaklardan Başbakan Yıldırım’a Sancak Bayrağı

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rengin Akça ve Sezgin Akovalı, Başbakan Binali Yıldırım’ın düzenlediği İzmir’de Balkan Buluşması’na katılarak Başbakan Binali Yıldırım’a ‘Sancak Bayrağı’ hediye ettiler.

Osmanlı İmparatorluğu bundan yaklaşık 600 yıl önce Balkanları yönetmeye başladığında Sancak bölgesine verdiği sancak bayrağını İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Gül Başbakan Yıldırım’a verirken şunu ifade etti; ‘Biz Boşnaklar 600 yıl önce verilen bayrağı burada da şerefle taşıyoruz. Türk Bayrağı ve Sancak bayrağı ilelebet şerefle dalgalanmaya devam edecek’.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül sözlerini şöyle sürdürdü;

‘Türkiye’de 5 Milyonun üzerinde Boşnak yaşamasına rağmen siyasi partiler maalesef yönetim kademelerinde ve yerel yönetimlerde başta Boşnaklar olmak üzere Balkan kökenlilere yer vermemesi üzücü bir durum. AKP nin de şu anda hiçbir Boşnak’ı aday göstermemesi bizleri üzüyor.

TİKA kanalı ile Balkanlara gerçekten güzel işler yapıldı, bunları biliyor ve sizlere teşekkür ediyoruz..

TİKA ve YUNUS EMRE’nin Balkanlarda görevlendirdiği yetkililer içerisinde Balkan Coğrafyasını çok iyi bilen, Boşnak kültürünü bilen ve yaşayan Boşnakların olmasını arzu ediyoruz’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım’da kısaca şunları söyledi;

Sancak bayrağının kendisine hediye edilmesinden memnun olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti, Osmanlının en parlak döneminde 44 Boşnak vezir vardı. Osmanlının Boşnaklara, Arnavutlara kısacası Balkan halkına ne kadar güvendiğini biliyoruz. O dönemlerde Osmanlının önemli kademelerinde Boşnaklar yer alıyordu.

Kaynak : Egede Sentez

HABERE DAİR FOTOĞRAFLAR


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir