G-5HQRNHEWSG Afrin’de 2 köy teröristlerden temizlendi – Bosnaklar1.com

Afrin’de 2 köy teröristlerden temizlendi

Gomis maçta bayıldı!
Şubat 18, 2018
Bosna halkından Türkiye’ye “Zeytin Dalı” desteği
Şubat 19, 2018

Afrin’de 2 köy teröristlerden temizlendi

Afrin’den son dakika… Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda iki köy daha teröristlerden temizlendi.

Afrin harekatında son durum… Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’in Aşağı Hacıkanlı ve Derviş Obası köylerini teröristlerden arındırdı.Bu arada, ÖSO, Yukarı Hacıkanlı köyündeki aramalarda 1 kadın teröristi sağ ele geçirdi.

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin’in batısındaki Racu beldesine bağlı Aşağı Hacıkanlı ve Derviş Obası köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan kurtardı. ÖSO, Yukarı Hacıkanlı köyündeki aramalarda 1 kadın teröristi sağ ele geçirdi.

ÖSO savaşçıları, fotoğraflarda oldukça korktuğu görülen kadın teröriste, su ikram etti.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin’in 5 beldesinde biri belde merkezi, 47’si köy, 3’ü köy altı yerleşim ve 17’si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 68 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

“Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.”

 

Kaynak : http://www.internethaber.com/afrinde-2-koy-teroristlerden-temizlendi-1848268h.htm

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir