G-5HQRNHEWSG Boşnak Sayfamızı Takip Eden Milletvekili Yedekci’den halka çağrı: Buna dur demenin vakti geldi – Bosnaklar1.com

Boşnak Sayfamızı Takip Eden Milletvekili Yedekci’den halka çağrı: Buna dur demenin vakti geldi

Bosna Hersek’ten Orhan Pamuk’a büyük şok
Şubat 18, 2018
Balkanlar’da bir açık hava müzesi: Saraybosna
Şubat 18, 2018

Boşnak Sayfamızı Takip Eden Milletvekili Yedekci’den halka çağrı: Buna dur demenin vakti geldi

Çocuk istismarına tepkiler cığ gibi büyürken CHP’li Gülay Yedekci’den önemli bir çağrı geldi. Yedekci, sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir video ile çocuk istismarlarına karşı vicdanı olan herkesi bu sürece dur demeye davet etti. CHP’li vekil, ” Gelin hep beraber güç olalım, gelin devletin o güçlü yumruğunu bu sapıkların başına indirelim” dedi.

İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir video ile çocuk istismarlarına dikkat çekti. Videoda Yedekci, “Her geçen gün yeni istismar vakalarıyla karşı karşıya kalıyoruz. İnsanlar kendi çocuklarına, komşularının çocuklarına istismarda bulunuyor. Bunu artık yüreğimiz kaldırmıyor. Mecliste defalarca önerge verdik, defalarda bütün milletvekillerine çağrıda bulunduk, en ağır yaptırımların uygulanmasını istedik ancak ses çıkmadı. Cam filmiyle ilgili açıklamalar yapanlar çocuk tecavüzlerine karşı seslerini çıkarmadı. Kadınların kahkaha atmalarıyla,hangi kadının hangi erkekle yan yana duracağıyla ilgili açıklamalar yapanlar çocuk tecavüzleriyle ilgili ağızlarını bile açmadılar” ifadelerini kullandı.

TELEFON NUMARASINI PAYLAŞTI, DESTEK İSTEDİ

Vicdan sahibi herkese cağrıda bulunduğunu ifade eden Yedekci, “Bütün sendikalara, bütün kadınlara, bütün insanlara; vicdanı olan herkese sesleniyorum. Ben İstanbul Milletvekili olarak cep telefonum ve e-maillerim 24 açık, sizden destek bekliyorum. Telefon numaram; 05382643512, e-mail adresim; gulay.yedekci@tbmm.gov.tr . Gelin hep beraber güç olalım, gelin devletin o güçlü yumruğunu bu sapıkların başına indirelim” dedi.

“YAN YANA DURALIM”

Yaşananlara dur demenin vaktinin geldiğini vurgulayan Yedekci, “Artık dur demenin zamanı gelmiştir, çocuklar oyuncakları ile oynayacakları yerde istismara maruz kalıyor. Buna bir dur demenin vakti geçmiştir bile. Yan yana olalım, çocuk parklarına kameralar takılmasını sağlayalım, insanların daha iyi eğitilmesini sağlayalım. Sapıkların en ağır cezayla yargılanmasını sağlayalım. Kadın dernekleri, çocuk dernekleri, sendikalar, anneler, babalar, hep beraber yan yana duralım, bu sapıklıkların önüne geçelim. Yeter artık buna bir dur diyelim!” ifadelerini kullandı.

YÜRÜYÜŞ DÜZENMİŞTİ

‘Gülay Yedekci Hanım Evi Grubu’ tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde kadın ve çocuk cinayetlerine dikkat çekmek üzere İstiklal Caddesi üzerinde yürüyüş düzenlemiş ve Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapılmıştı. “Çocuklar ölmesin” sloganları eşliğinde “Çocuğumu öldürme” pankartıyla vatandaşlarla birlikte yürüyen Yedekci,”Çocuklarımıza uzanan elleri kıracağız” demişti.

Kaynak : http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/milletvekili-yedekciden-halka-cagri-buna-dur-demenin-vakti-geldi-2227933/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir