G-5HQRNHEWSG Aşırı yemek yemek de bir hastalık – Bosnaklar1.com

Aşırı yemek yemek de bir hastalık

Srebrenitsa annesi Hatice Mehmedovic son yolculuğuna uğurlandı
Temmuz 25, 2018
Depresyona giden en hızlı yol
Temmuz 25, 2018

Aşırı yemek yemek de bir hastalık

Uzmanlar, aşırı miktarda yemek yemenin bir yeme bozukluğu olduğuna dikkat çekiyor.

Obezite, modern toplumların en önemli sağlık sorunlarından biri. Fazla kilolar diyabet, yüksek tansiyon gibi hastalıklara yol açabiliyor.

Sandra yeme krizine girdiğinde birkaç dakika içerisinde binlerce kalorilik yemek yiyor. Bu esnada aç olup olmaması hiçbir rol oynamıyor. Midesinde yer kalmayıncaya kadar yemek yedikten sonra kendisini daha iyi hissediyor ama sadece kısa bir süreliğine.Yeme krizleri geçiren Sandra Glogowski şunları söylüyor:

“Bu benim için bir keyif. Başkaları bira içmeye giderken ben buzdolabına koşuyorum. Bu kriz bazen nedensizce geliyor ve huzursuz ediyor. Tam da bağımlı olmayan bir uyuşturucu bağımlısını düşünün. Çok lezzetli bir şey yediğinizde, o duygusal tatmini hissediyorsunuz, içinizde bir şey rahata kavuşuyor adeta.”

TIKINIRCASINA YEMEK

Sandra, Tıkınırcasına Aşırı Yeme Bozukluğu (Binge Eating Disorder) olarak bilinen rahatsızlıktan muzdarip. Almanya’da halkın yüzde 1 ila 3’ü bu hastalıkla mücacedele ediyor. Söz konusu açlık krizleri haftada en iki kez oluşuyor. Kişiler, bu anlarda kontrolsüzce yemek yiyor. Sandra, yeme krizinin yaklaştığını hissedince ya en yakındaki büfeye gidiyor ya da süpermarketten ne bulursa alıyor.

Kaynak : http://www.internethaber.com/asiri-yemek-yemek-de-bir-hastalik-524067h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir