G-5HQRNHEWSG Tatilde kilolara dikkat! – Bosnaklar1.com

Tatilde kilolara dikkat!

Havuzlar çocuklar için tehlike oluşturabiliyor
Temmuz 22, 2018
Srebrenitsa Annesi Mehmedovic Vefat Etti
Temmuz 23, 2018

Tatilde kilolara dikkat!

İnsanların onda sekizinin yaz tatilinde kilo aldığı belirtildi. İngiltere’de yapılan araştırmada insanların yüzde 34’ü en az 2 kg alıyor.

Yaz tatilleri rahatlama ve genişleme anlamına gelir. Ama bu insanların çok tizilikle üzerinde durduğu kilo sorununa yol açabilir.

Son yapılan araştırmaya göre insanların onda sekizi yaz tatillerinde kilo alıyor. Araştırmada tatilcilerin yüzde 20’si, 0.9; yüzde 34’ü, 1.8; yüzde 22’si, 2.7; yüzde 7’si, 3.6 ve yüzde 2’sinin, 3.6 kilogramdan fazla kilo aldığı belirtildi.

Ayrıca araştırmaya göre tatile gitmeden önce insanalrın yüzde 78’inin bilinçli olarak diyet yaptığı çünkü insanalrın yüzde 94’ünün mayo ve bikini gibi deniz kıyafetleriyle göründüğünde üzerinde baskı hissettiği kaydedildi. Ancak tatil başlayınca bu yapılan diyetler hemen unutuluyor ve tatilcilerin üzerine bir rahatlama geliyor.

İnsanların beşte dördü tatilde çok daha fazla alkollü içecek tükettiğini söylerken, yüzde 67’si çok daha fazla yediğini kabul ediyor. Vital Greens adlı kuruluşun yaptığı araştırmada insanların üçte biri tatilde haftada en az iki kere zil zurna sarhoş olduğunu ve yüzde 12’si ise bütün hafta akşamdan kalma dolaştığını söylüyor.

Katılımcıların diyetlerini bırakmada en büyük felaket olarak gösterdikleri gerekçe restoranları sık sık ziyaret etmeleri. Yüzde 39’u sık sık restoranlara gittiğini söylüyor. Diğer nedenler büfelerde bol kalorili yiyecekler yemek, sıkılmak, partiler ve dondurma olarak sıralanıyor.

Kaynak : http://www.internethaber.com/tatilde-kilolara-dikkat-556313h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir