G-5HQRNHEWSG Bağcılar Belediyesi, Bosna Hersek’in Jablanica Belediyesi ile “kardeş” oldu – Bosnaklar1.com

Bağcılar Belediyesi, Bosna Hersek’in Jablanica Belediyesi ile “kardeş” oldu

“Bosna Hersek’te Mezar Taşları” Kitabı TDBB Tarafından Yayınlandı
Haziran 29, 2021
Bosna Hersek’te ilk Delta varyantı tespit edildi
Temmuz 2, 2021

Bağcılar Belediyesi, Bosna Hersek’in Jablanica Belediyesi ile “kardeş” oldu

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) İcra Kurulu Heyetinin Bosna Hersek ziyaretinde imzalanan protokol kapsamında Bağcılar Belediyesi ile Jablanica Belediyesi kardeş belediye oldular.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, TDBB haziran ayı yürütme kurulu toplantısı, Bosna Hersek’te Novi Grad Belediye Başkanı Semir Efendic ev sahipliğinde hibrit yöntemiyle yapıldı.

Toplantıya TDBB Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’dan oluşan TDBB heyeti katıldı.

Gündemdeki konulara yönelik değerlendirmelerde bulunulan toplantıda, geleceğe dönük projeler de ele alındı.

Ziyarette Bağcılar Belediyesi ile Jablanica Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı. Başkan Çağırıcı ve Jablanica Belediye Başkanı Damir Sabanovic’in attıkları imzayla iki belediye kardeş oldu.

  • “Kardeşlik imzasıyla bağlarımız daha da güçlendi”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çağırıcı, Bosna Hersek’in ikinci vatanı olduğunu belirtti.

Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi olarak her zaman Bosna Hersekli vatandaşlarla bir ve beraber olduklarını vurgulayarak, “Ortak kültürün insanlarıyız. Burayı kendimizden ayrı görmedik. Eğitimden sosyal yaşama kadar çok sayıda yardımlarımız ve iş birliklerimiz oldu. Bu kardeşlik imzasıyla bağlarımız daha da güçlendi. Artık daha fazla görüşeceğiz ve ortaklaşa projeleri hayata geçireceğiz. Atılan imzalar hepimiz için hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. https://www.bhaber.com.tr/genel/bagcilar-belediyesi-bosna-hersekin-jablanica-belediyesi-ile-kardes-oldu-h8049.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir